19 декабря

Будівництво метро у Харкові розпочнеться наступного року

Автор 

Будівництво метро у Харкові розпочнеться наступного року

Будівництво нових станцій Харківського метрополітену - «Державінська» і «Одеська» - розпочнеться у 2018 році.

Про це сьогодні, 19 грудня, в прес-центрі Харківської міської ради повідомив Харківський міський голова Геннадій Кернес після підписання з ЄБРР угоди про фінансову підтримку будівництва метро в Харкові.

Директор Європейського банку реконструкції та розвитку в Україні Шевкі Аджунер підтвердив журналістам, що, згідно з оцінками фахівців, вся технічна частина і підготовка до закупівель буде завершена до кінця цього року, а до реалізації проекту приступлять уже в 2018 році. За його словами, фінансування розраховане на 18 років, з яких п'ять років - граційний період, тобто за пільговою процентною ставкою.

«Реалізація цього проекту підвищить привабливість цього району, багато сімей захочуть, можливо, через наявність метро переселитися в цей район. Цей проект для нас надзвичайно важливий, тому що його заснована мета - підвищити якість життя городян. І зараз, перед обличчям харків'ян, я висловлюю особливу подяку меру міста Геннадію Кернесу і його команді за їхню далекозорість, бачення майбутнього, рішучість у реалізації проекту. В англійській мові є прислів'я: «Рим будувався не один день». Ось, Харків теж не за один день, але такі проекти сприяють тому, що вноситься дуже великий внесок в інтересах майбутніх поколінь. Я б хотів побажати цьому проекту усіляких успіхів і привітати харків'ян. Дякую, пане мер, що ви вибрали нас в якості партнерів», - сказав Шевкі Аджунер.

Геннадій Кернес, зі свого боку, повідомив, що місто братиме участь в реалізації проекту розвитку третьої черги Харківського метрополітену. Вже зараз розпочато фінансування будівництва електродепо на Олексіївці, також за кошти міського бюджету будуть викуплені об'єкти, які знаходяться в зоні будівництва метрополітену, профінансовані роботи, пов'язані з комплексним благоустроєм, та інші питання, пов'язані з реалізацією проекту на території міста Харкова. «Відсоткова ставка - це десь в середньому 1,5%. Також ми отримали рішення Кабінету Міністрів, Верховної Ради, Президент підписав відповідне розпорядження, що 50% компенсує держбюджет, 50% - міський бюджет, і ми обслуговуємо цей кредит. З міського бюджету буде виділено до 80 млн грн. Термін реалізації проекту - максимум 3,5 року», - повідомив Геннадій Кернес.

Також міський голова зазначив, що люди, які проживають в зоні будівництва метро, ​​будуть відселені, але ринок на Одеській не входить в цю зону. Очікується, що власники ринку впорядкують його для кращого обслуговування городян. За словами Геннадія Кернеса, для реалізації цього великомасштабного проекту місто отримало держгарантії, тому міське майно в заставу не передається.

Як повідомив Геннадій Кернес, до більш активної фази робіт місто приступить з початку 2018 року. «Після інженерних робіт будемо точно знати, коли приступимо до початку будівництва метрополітену, але це однозначно 2018 рік. Це будуть зручні, сучасні, безпечні і красиві станції з залученням наших українських дизайнерів, і щось буде символічне. Ми цього проекту чекали дуже довго, давно, і були готові заздалегідь, але час змінює умови, і тому будемо допрацьовувати проект. Головне, що сьогодні ми підписали угоду про продовження будівництва метрополітену. Я хочу сказати велике спасибі особисто пану Аджунеру, Європейському банку реконструкції та розвитку за те, що довірили нам такий масштабний проект. Це наша спільна перемога. Перемога Харкова, перемога інвестицій», - зазначив Геннадій Кернес.

Нагадаємо, 19 грудня в Харкові було підписано Угоду про підтримку проекту «Продовження метрополітену в м. Харкові» між Харківською міською радою та Європейським банком реконструкції та розвитку. Місто отримало 160 млн євро на продовження будівництва Олексіївської лінії метрополітену, другу частину кредитних ресурсів - також 160 млн євро - надав Європейський інвестиційний банк. Кредитні кошти виділені на будівництво станцій «Державінська» і «Одеська», Олексіївського електродепо і на закупівлю 85 вагонів рухомого складу.

Джерело: http://www.city.kharkov.ua/uk/news/budivnitstvo-metro-u-kharkovi-rozpochnetsya-nastupnogo-roku-37518.html

Прочитано 42 раз
Оцените материал
(0 голосов)
Шаблоны для сайта