У засіданні Вченої ради Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого з нагоди 215-річчя закладу взяв участь голова Харківської обласної ради Сергій Чернов.

Ректор вишу Василь Тацій у ході засідання відзначив наукові здобутки університету та поінформував про значний науково-педагогічний потенціал. «Викладання, науково-дослідницьку та виховну роботу забезпечують 38 кафедр, де працюють понад 700 викладачів. Серед них більш 100 докторів наук, професорів, понад 500 кандидатів наук, доцентів; Герой України, академік Національної академії наук України; 16 академіків Національної академії правових наук України; 22 членів-кореспондентів Національної академії правових наук України».

Змагання відбулись у сербському місті Новий Сад. Про це повідомляють в Управлінні у справах молоді та спорту ХОДА.

Участь у них взяли спортсмени з 33 країн світу. В складі збірної України харківські гирьовики завоювали 1 золоту, 4 срібні та 4 бронзові медалі.

Чемпіонкою світу стала 16-річна Марія Жигалова з селища Мала Данилівка Дергачівського району Харківщини. Вона завоювала «золото» в жіночій естафеті разом з Анжелікою Намєснік з Кіровоградської області, Вікторією Ковалюк - з Дніпропетровської області та Оксаною Рабош - з Рівненської області.

Також Марина зупинилася в кроці від нагороди в особистому турнірі серед юніорок, посівши у ваговій категорії понад 68кг четверте місце в ривку.

Призерами чемпіонату стали: Костянтин Тимченко – 2-е місце, естафета; Ілля Мітрюхін – 2-е місце, поштовх довгим циклом, 3-е місце - поштовх, ривок та сума двоборства; В’ячеслав Шудров – 2-е місце, поштовх довгим циклом та Денис Катюха – 3-е місце, поштовх довгим циклом.

Про це зазначив голова Харківської обласної ради Сергій Чернов у ході публічної лекції в Харківському національному університеті сільського господарства ім. Василенка про реформу місцевого самоврядування і модернізацію держави, у ході якої він ознайомив студентів із здобутками та перспективами реформи місцевого самоврядування.

«Студенти аграрних вузів - це переважно діти, котрі мешкали у сільській місцевості, і децентралізація безпосередньо пов’язана із розвитком цих територій, бо викликів там найбільше. Молоді люди, які обрали своєю майбутньою професією бути менеджерами, управлінцями різних процесів повинні знати все, що відбувається на державному рівні, бути обізнаними і розуміти те, що державі вони дуже потрібна, особливо в сільській місцевості, вони зможуть себе там реалізувати, - говорить Сергій Чернов, аргументуючи необхідність подібних публічних лекцій у різних начальних закладах. -  В наших університетах можна отримати усе для того, що стати успішним і затребуваним спеціалістом. Хочеться, щоб у такому спілкуванні я міг би передати цього об’єктивного оптимізму тим, хто завтра приймає естафету керуванням громадами, регіонами, державами».

16 листопада у Первомайському Харківської області вже вдруге відбудеться Молодіжний фестиваль костюмованого перевтілення «PokemonFest», аби продемонструвати яскраві костюми та таланти учасників з усіх куточків України.

Культура косплею (костюмованої гри) прийшла з Японії і зараз набуває великого розмаху по всій Європі. Минулорічний фестиваль у Первомайському мав значний успіх серед косплеєрів та фанатів популярної культури.

Експозиція присвячена Дню незалежності Республіки Казахстан.

Виставка «Україна і Казахстан: єдиний культурний простір» відкриється 21 листопада о 16:00 за адресою: вул. Пушкінська, 62.

Її організували Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва, Харківське міське національне громадське об'єднання казахстанців «Бірлік», Міждержавний інститут українсько-казахстанських відносин імені Назарбаєва за підтримки Управління культури і туризму Харківської обласної державної адміністрації.

Кременчуцька художниця Наталя Мкртчян за останні 2 роки 12 разів ставала переможницею міжнародних конкурсів-виставок у Китаї, Туреччині, Ізраїлі, Білорусі, Росії, Франції, Словенії, Кіпрі.

На виставці у Харкові експонуватиметься понад 25 робіт художниці в техніці олійного живопису. У своїх творах авторка зображує традиції та звичаї казахського та українського народів, портрети видатних людей, які зробили вагомий внесок у зміцнення дружби між двома державами.

Заступник голови Харківської обласної ради Володимир Скоробагач ознайомився з ходом ремонтних робіт на мосту, який з'єднує Андріївку і Донець в Балаклійському районі.

За його словами міст для пішоходів та автомобілів буде відкритий вже через місяць, але повністю роботи завершаться навесні, бо для їх завершення необхідні відповідні погодні умови. На даний момент роботи виконані на 75%. Всього на ремонт закладено 40 млн грн.

«Цей міст був побудований в 1962 році і з того часу жодного разу не ремонтувався. Після того, як в 2017 році від моста відкололася балка і впала в воду, міст був визнаний аварійним і було прийнято рішення зробити його капітальний ремонт», - зазначив Володимир Скоробагач.

Основний фінансовий документ країни 14 листопада підтримали 280 депутатів.

«Уперше фінансовим документом країни не передбачено підвищення податків заради виплати зовнішніх боргів, які фактично сплачує кожен українець. При цьому в держбюджеті-2020 закладені суттєві суми на такі пріоритети, як медицина, освіта, інфраструктура», - інформують на Урядовому порталі. 

Так, у наступному році буде збільшено суми на створення програми «Спроможна школа для кращих результатів», на мотивацію та підтримку молодих учителів (введено  щорічну грошову підтримку для кожного молодого вчителя (21 тис. грн), продовження реформи «Нова українська школа», подальший розвиток навчально-практичних центрів профтехосвіти, збереження субвенції для забезпечення освіти дітей з особливими освітніми потребами.  

«Українці мають менше хворіти, а головне - отримувати якісні, доступні медичні послуги», - переконаний Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук.

З 8 по 11 листопада в клубі «Уніфехт» відбувся ХХІІ Міжнародний турнір з фехтування на шпагах пам’яті заслуженого тренера України Леоніда Авербаха.

Змагання зібрали близько 200 спортсменів з 9 країн світу. У тому числі приїхала чоловіча національна збірна Японії, тренером якої є вихованець харківської школи фехтування на шпагах, учень Леоніда Авербаха Олександр Горбачук.

Саме збірна Японії і виграла командний турнір серед чоловіків. У фіналі японці перемогли збірну Гонконгу з рахунком 45:34. Третє місце посіла команда «Київ-1».

Збірна Львова виграла в жіночих командних змаганнях. Друге та третє місце між собою розділили киянки.  

В особистих змаганнях перемогли львів‘янка Ксенія Пантелеєва та киянин Ігор Рейзлін.

Харківські шпажисти, на жаль, залишилися без нагород. У командних змаганнях жіноча та чоловіча збірні програли в чвертьфіналах. В особистих змаганнях кращий результат показав Євгеній Миргородський, який зупинився в 1/8 фіналу.  Про це повідомляють в Управлінні у справах молоді та спорту ХОДА.

У ХНУ повідомили, як святкуватимуть визначну дату.

У листопаді 1804 року Василь Каразін заснував один з найстаріших університетів Східної Європи. З моменту підписання Стверджувальної грамоти, 17 листопада, Харків з провінційного міста перетворився на сучасну студентську і наукову столицю України. Сьогодні заклад має ім’я свого засновника та входить у Топ-500 кращих університетів світу.

На честь ювілею Каразінська спільнота розпочинає серію святкових заходів та акцій.

14 листопада 15:30 – гала-концерт конкурсу Alma Mater, присвячений 215-річчю заснування університету. Дефіле кращих костюмів студентів – учасників конкурсу Alma Mater.

15 листопада  - участь у гала-концерті, присвяченому Міжнародному дню студента у ХНАТОБі.

16 листопада 10:00 – висаджування 215 дерев у різних локаціях міста (Ботанічний сад, вул. Отакара Яроша, 24).

Міжнародні змагання пройшли з 8 по 10 листопада в чеському місті Оломоуц.

За підсумками короткої та довільної програми харківський дует отримав від суддів 175.76 балів. Найближчі суперники - поляки Юстина Плутовська та Джеремі Флемін здобули на 11 балів менше (164.05) та посіли друге місце. Бронзові нагороди вибороли представники Німеччини Аманда Петерсон і Максміліан Пфістерер (148.04).

У цьому сезоні це вже друга перемога Олександри Назарової та Максима Нікітіна на міжнародній арені, повідомляють в Управлінні у справах молоді та спорту ХОДА. Раніше вони виграли турнір «Mezzaluna Cup» в Італії. Крім того, харків’яни стали бронзовими призерами двох етапів серії челленджер - «Lombardia Trophy» в Італії та «Ice Star» у Білорусі.

Шаблоны для сайта