Перший заступник голови Харківської обласної ради Віктор Коваленко зустрівся з Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Албанія в Україні пані Шпресою Курета.

Під час зустрічі сторони обговорювали суспільно-політичну ситуацію в Харківській області, реалізацію спільних проектів та визначили подальші напрямки співпраці у сфері економіки, освіти, культури і туризму.

Голова Харківської обласної ради Сергій Чернов, перебуваючи на Зачепилівщині, зустрівся з активом краю.

Сергій Чернов схвально відгукнувся про вміння району мобілізовуватися з метою досягнення корисних для громади справ. Про це красномовно свідчить приклад обласного конкурсу міні-проектів «Разом у майбутнє» та участі у ньому Зачепилівського краю.

"52 міні-проекти реалізувала громада Зачепилівщини за період з 2012 по 2019 роки, - підбиває підсумки Сергій Чернов в ході зустрічі з активом району.- Це гарні показники, вони демонструють усвідомлену ініціативність людей, а також можливість додати до фінансових потужностей громади 6 мільйонів гривень. 

З якою метою відбуватиметься укрупнення районів та які критерії мають бути покладені в основу цього процесу говорив у програмі «Тема дня» на телеканалі UA: Харків президент Української асоціації районних та обласних рад, голова Харківської обласної ради Сергій Чернов

Сергій Чернов нагадав, що у Харкові 17 грудня буде проведено круглий стіл в рамках пілотного проекту «Моделювання адміністративно-територіального устрою у Донецькій, Луганській, Тернопільській, Харківській областях». Пілотний проект реалізується ініціативи Української асоціації районних та обласних рад разом із Міністерством регіонального розвиту, будівництва та місцевого самоврядування, за підтримки Ради Європи. 

Зустріч заступника голови ХОДА Михайла Черняка з активом громадського руху відбулась 12 грудня під час засідання робочої групи.

На початку заходу головуючий від імені керівника області Юлії Світличної подякував очільникам чорнобильських організацій за плідну та конструктивну співпрацю.

«Наразі ми підбиваємо підсумки спільної роботи та визначаємо напрямки майбутньої співпраці. Хочу зазначити, що ми маємо позитивну динаміку у вирішенні багатьох питань чорнобильців, певен, що й надалі будемо рухатися у конструктивному напрямку», - сказав Михайло Черняк.

Напередодні Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС громадські активісти були нагороджені почесними грамотами та отримали подяки голови обласної державної адміністрації.

Також під час засідання обговорили стан підготовки та проведення урочистостей, які відбудуться в Харкові 14 грудня.

Про це під час брифінгу 13 грудня повідомив начальник Управління у справах молоді та спорту ХОДА Віталій Кириленко.

«Цього року, за оперативними даними, охоплено оздоровленням та відпочинком 245399 дітей, що становить 107,6% від запланованої кількості. І це – один з найкращих показників у країні», - відзначив Віталій Кириленко.

Він також повідомив, що під час організації відпочинку дітей, у першу чергу, звертається увага на оздоровлення дітей соціально незахищених категорій (оздоровлено понад 162 тисяч осіб).

«На закупівлю путівок для дітей пільгових категорій у 2018 році з обласного бюджету виділено 51 млн 342 тис. грн. Це на 5,5% більше, ніж у минулому році», - розповів Віталій Кириленко.

З початку червня по листопад 2018 року за кошти обласного бюджету в дитячих закладах оздоровлення та відпочинку Харківської, Одеської, Запорізької та Львівської областей оздоровилося 7543 дитини.

У новорічній експозиції «Казкова феєрія» можна побачити понад 60 унікальних ляльок - казкових персонажів, виготовлених майстринями з 9 районів області.

«Аліса в країні чудес», «Снігова королева», «Вінні-Пух», «Принцеса на горошині», «Курочка Ряба», «Білосніжка і сім гномів» – всі ці казки та їх персонажі добре відомі дітям та дорослим. Ляльки виконані в різних мистецьких техніках таким чином, щоб кожен відвідувач мав змогу не лише насолодитися витонченими авторськими роботами, а й відчути казкову атмосферу напередодні новорічних свят.

Відкриття виставки відбудеться 18 грудня о 16:00.

Вхід - вільний.

12 грудня заступник голови ХОДА відвідав ярмарок вакансій для студентів-медиків, який проходить на базі Харківського національного медичного університету.

Відкриваючи ярмарок, організатор заходу, виконавчий директор ГС «Українсько-німецька медична асоціація» Вікторія Мілютіна підкреслила, що на Харківщині реформування системи охорони здоров’я розпочалося раніше, ніж зміни було започатковано на державному рівні.

«Завдяки команді обласної адміністрації, Харківська область сьогодні демонструє дуже гарні результати старту реформи на національному рівні», - зазначила організатор заходу.

Про реалізацію реформи в області учасникам ярмарку розповів заступник голови ХОДА.

«Сьогодні Харківщина є лідером і за кількістю підписаних декларацій, і за якістю умов праці для сімейних та інших лікарів. Це свідчить про те, що в області є політична воля та можливості розвиватися. Система охорони здоров’я - пріоритет для голови області Юлії Світличної. За її ініціативи ми будуємо нові та ремонтуємо наявні заклади, осучаснюємо обладнання лікарень у таких обсягах, яких не було ніколи. Люди відчувають зміни, і це важливо, адже система охорони здоров’я стосується абсолютно кожного», - сказав Михайло Черняк.

Крім того, 1 січня 2019 року відбудеться черговий перерахунок пенсій військовим пенсіонерам.

Про це повідомив Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко.

«1 березня 2019 року відбудеться наступний етап підвищення пенсій.  І надалі вже щорічно, кожного 1 березня наступного року, осучаснення пенсій буде проводитися автоматично», - сказав він, додавши, що розмір підвищення складатиме від 17% до 40%.

Віце-прем’єр-міністр також нагадав, що 1 січня 2019 року відбудеться черговий перерахунок пенсій військовим пенсіонерам. «Приблизно півмільйона військових пенсіонерів отримають підвищені пенсії вже з початку року», - зауважив Павло Розенко.

Захід відбудеться 13 грудня о 10:00 за адресою: проспект Ювілейний, 49/8.

Регіональний форум «Децентралізація. Культурний сектор. Бібліотеки: успіхи, виклики, можливості» пройде за підтримки Управління культури та туризму Харківської обласної державної адміністрації.

У ході заходу буде обговорено низку питань, що стосуються реалізації у регіоні реформи децентралізації та її вплив на культурний сектор області. Учасники зможуть обмінятися досвідом і баченнями щодо кращих практик і моделей розвитку закладів культури в умовах розгортання децентралізаційної реформи.

Участь у заході візьмуть експерти Міністерства культури України, Харківської обласної ради, Управління культури і туризму Харківської обласної державної адміністрації, Харківського центру розвитку місцевого самоврядування, Харківської обласної профспілкової організації Профспілки працівників культури, представники бібліотечної спільноти області та інші.

Координатор форуму: заступник директора Харківської обласної бібліотеки для юнацтва Марія Медведська, тел. (0572) 62-60-79, (098) 507-23-98, e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

Збірна юнаків Харківської області на чемпіонаті України з плавання посіла третє загальнокомандне місце.

Участь у змаганнях, що проходили в місті Дніпро, взяв 391 спортсмен з 22 областей України та Києва. За його підсумками харківські плавці завоювали 4 золоті, 3 срібні та 3 бронзові медалі.

Переможцями та призерами стали:

-  Євгенія Стецуріна – 1-е місце (100м вільним стилем), 1-е місце (200м вільним стилем) та 3-е місце - 50м вільним стилем;

-  Микита Токарєв – 1-е місце (50м на спині);

-  Данило Логвинов - 2-е місце (200м батерфляєм);

-  Марія Гурейкова – 2-е місце (200м комплексним плаванням).

Шаблоны для сайта