Фестиваль відбудеться за підтримки Генерального консульства Федеративної Республіки Німеччина в Донецьку/тимчасовий офіс в Дніпрі.

25 вересня в 18:30 в рамках фестивалю пройде урочистий концерт в Харківській філармонії. У виконанні симфонічного оркестру під керівництвом заслуженого діяча мистецтв України, диригента Юрія Янко, прозвучать найкрасивіші і складні твори світового репертуару: Й.Мольтер, В. А. Моцарт, Й.Неруда, Ф.Давід, Дж.Россіні.

На Меморіалі Слави в Лісопарку відбулось урочисте покладання квітів до Вічного Вогню, присвячене 75 річниці звільнення Харківської області від нацистських загарбників та Дня партизанської слави.

В урочистій церемонії взяв участь депутат Харківської обласної ради Максим Колінько, а також, представники місцевого самоврядування та виконавчої влади, громадських організацій та духівництва.

Вітання голови Харківської обласної ради Сергія Чернова з нагоди 90-річного ювілею Будинку Державної промисловості.

Шановний Миколо Васильовичу!

Шановні друзі!

Від імені депутатів Харківської обласної ради вітаю колектив виробничо-експлуатаційного підприємства «Держпром» з нагоди 90-річного ювілею з дня урочистого відкриття знаменитого українського хмарочоса.

19 вересня до першого заступника голови ХОДА переважно зверталися за розв'язанням земельних питань.

Одне з питань, яке було порушено в ході прийому громадян, стосувалося незаконного, на думку заявниці, заволодіння земельною ділянкою її прибудинкової території в Дергачівському районі.

«Земельна ділянка, що належала моєму батьку, незаконно передана іншим особам і знаходиться у занедбаному стані», - повідомила першому заступнику голови ХОДА Марку Беккеру заявниця.

«Ваше звернення ми надішлемо до Дергачівської районної державної адміністрації, в цій ситуації вони повинні розібратися», - відповів заявниці Марк Беккер.

Також до першого заступника голови ХОДА звернулися за допомогою у розв'язанні питання стосовно зниження орендної плати за користування земельною ділянкою на території Харківського району. Заявниця пояснила, що на орендованій земельній ділянці вона займається фермерством.

«У мене в користуванні 2 га землі, що знаходяться під будівлями для худоби. Я виплачую більше 90 тисяч орендної плати за цю землю. Минулі роки в мене була така можливість, а на сьогодні ця сума надто велика», - розповіла заявниця.

В урочистостях, присвячених Дню Харківської області, взяв участь заступник голови ХОДА Михайло Черняк.

На заході, який пройшов на Меморіалі слави у Лісопарку, були присутні представники обласної адміністрації, обласної та міської рад, громадських організацій, духовенства, жителі та гості міста.

«Сьогодні ми згадуємо події 75-річної давнини, шануємо пам’ять людей, які віддали життя за те, щоб ми мали змогу жити в мирі, - сказав Михайло Черняк. - Ми є свідками того, що, якщо з історії не робити висновків, її трагічні події можуть повторюватися. Сьогодні Україна знову потерпає від агресора – країни, де панує тоталітарний режим. Тож, маємо знати історію та шанувати героїв».

Заступник голови ХОДА зауважив, що в області щороку, на жаль, стає все менше ветеранів, які брали участь у визволенні Харківщини та Другій світовій війні взагалі.

«Приємно, що, незважаючи на поважний вік, ці люди дуже активні. Це представники громадських організацій, які мають свої проекти, що підтримуються владою. Вони співпрацюють з організаціями учасників АТО, мають повне порозуміння», - зазначив Михайло Черняк.

Про це повідомив директор Департаменту соціального захисту населення ХОДА Юрій Шпарага.

Під його керівництвом відбулось чергове засідання обласної комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат.

«Робота обласної та відповідних територіальних комісій дозволила скоротити кількість підприємств-боржників інших форм власності на 8 підприємств або 22%», - сказав Юрій Шпарага.

На засіданні комісії розглянуто стан погашення боргів на Первомайському комунальному підприємстві «Тепломережі», КП «Флора-Сервіс», Кулиничівському виробничому управлінні житлово-комунального господарства «Елітне», Харківському казенному експериментальному протезно-ортопедичному підприємстві, Державному проектно-вишукувальному та науково-дослідному інституті «Укренергомережпроект», ТОВ СП «Богодухівський комбікормовий завод», ПАТ «Харківський електротехнічний завод «Укрелектромаш».

Під час заходу було визначено першочергові заходи, направлені на ліквідацію боргів. Керівникам підприємств рекомендовано скласти графіки погашення заборгованості із виплати заробітної плати.

Зустріч керівників структурних підрозділів ХОДА та представників Громадської Ліги Україна-НАТО відбулася 18 вересня.

Метою заходу стало обговорення програми «Синергія громадських та урядових інституцій щодо інформування суспільства з питань євроатлантичної інтеграції».

Під час зустрічі директор Департаменту оборонної, мобілізаційної роботи та взаємодії з правоохоронними органами ХОДА Олексій Максимов ознайомив присутніх з програмами, що направлені на підвищення рівня безпеки на території області, зауважив, що всі вони розроблені з урахуванням європейського досвіду. Також він наголосив, що співпраця між Харківщиною та НАТО включає в себе також гуманітарні проекти.

«Уже третій рік для військовослужбовців, що звільнені до запасу, проводиться перепідготовка за програмою НАТО в місцевих ВНЗ, що допомагає їм знайти себе у цивільному житті. Цю програму пройшло вже 10 тисяч осіб», - сказав Олексій Максимов.

Про це повідомив заступник голови ХОДА Анатолій Бабічев під час робочої поїздки до Нововодолазького району.

Він взяв участь в урочистому відкритті майданчику для міні-футболу зі штучним покриттям у Старовірівському ліцеї. 

«Рік тому голова ХОДА Юлія Світлична поставила завдання щодо будівництва спортивних майданчиків – як мінімум, по одному в кожному районі області. Рік ще не завершився, а ми вже перевиконали план. В області побудовано більше 60 таких футбольних майданчиків, - сказав Анатолій Бабічев. - Спільними зусиллями державної, обласної, районної, сільської влади, керівництва ОТГ ми домагаємося результату. Великими кроками ми йдемо до перемоги, до вдосконалення всієї освітньої бази. За останній рік система освіти кардинально змінилася,  реалізація концепції Нової української школи дозволяє йти в ногу з європейськими  тенденціями. Дуже приємно, що ініціативи Президента України дійсно втілюються у життя».

Із роботою закладів освіти району ознайомився заступник голови ХОДА Анатолій Бабічев під час робочої поїздки на Первомайщину.

У рамках реалізації концепції Нової української школи в усіх навчальних закладах району почали роботу оновлені перші класи.

«Первомайський район одним з перших в області на 100% забезпечив школи всім необхідним приладдям для початку функціонування Нової української школи. Зміни очевидні для дітей, вчителів, батьків, абсолютно для всіх», - відзначив Анатолій Бабічев.

Окрім оснащення всім необхідним 1-х класів у навчальних закладах району провели ремонтні роботи та зміцнили матеріально-технічну базу.

Так, у Миронівському НВК переоснастили систему теплопостачання. Необхідні кошти виділили з обласного бюджету за ініціативи голови ХОДА Юлії Світличної. Також у НВК в 2018 році за підтримки німецького фонду ЮНІСЕФ було відкрито дошкільний підрозділ. Анатолій Бабічев нагадав, що це стало можливим завдяки реалізації меморандуму між ХОДА та іноземними партнерами стосовно розвитку дошкільної освіти у регіоні. Також у НВК замінили вікна й дах.

Президент Петро Порошенко прийняв Екзархів Вселенського патріархату в Україні – Єпископа Едмонтона та Захiдної Єпархії УПЦ в Канаді Іларіона та Архієпископа Памфільського та Західної Єпархії УПЦ в США Даниїла.

Глава держави наголосив, що початок місії Екзархів Вселенського патріархату в Україні Архієпископа Даниїла та Єпископа Іларіона є надзвичайно важливою подією для усіх православних в Україні.

Шаблоны для сайта