5 років тому під час мирної ходи біля Палацу спорту в Харкові стався вибух.

На місці загинули однин з лідерів харківського Євромайдану Ігор Толмачов та підполковник міліції Вадим Рибальченко. У наступні дні з життя пішли 15-річний Данило Дідік та 18-річний Микола Мельничук.

22 лютого 2020 року харків’яни – як і всі останні роки – принесли квіти до пам’ятного знаку загиблим. На місці зібралися рідні загиблих, учасники Маршу єдності 2015 року. До громадської акції пам’яті долучився заступник голови ХОДА Михайло Черняк.

Головою Харківської обласної ради, президентом Української асоціації районних та обласних рад Сергієм Черновим сьогодні було укладено договір про співпрацю з Державною екологічною академією післядипломної освіти та управління.

Документ передбачає спільну діяльність щодо вдосконалення чинної нормативно-правової бази з питань охорони навколишнього середовища, раціонального природокористування та дотримання екологічної безпеки, розробки механізмів формування та реалізації регіональної політики.

Відбулось засідання постійної комісії з питань спільної власності територіальних громад областіРозглянуто  майже шістдесят питань порядку денного. Взяти участь у засіданні було запрошено й керівників комунальних підприємств.

У числі питань, включених до порядку денного, перепрофілювання Комунального закладу охорони здоров’я «Харківський обласний центр здоров’я» шляхом перетворення у Комунальне некомерційне підприємство Харківської обласної ради «Обласний центр громадського здоров’я».

7 лютого 2020 року Асоціацією органів місцевого самоврядування Харківської області спільно з Харківською обласною радою, за участі члена Центральної виборчої комісії Ірини Єфремової проведено семінар – практикум «Виборчий кодекс України: основні положення організації та проведення місцевих виборів».

Участь у зазначеному заході взяли депутати обласної ради, голови районних рад, міські голови міст обласного значення, голови рад ОТГ, міські та селищні голови міст та селищ, які є районними центрами, їх заступники, що опікуються питаннями проведення виборів, керуючі справами, завідуючі оргвідділами та юрисконсульти.

20 лютого особистий прийом громадян провів заступник голови ХОДА Руслан Тихонченко.

Так, активісти з селища Пісочин розповіли про проблемні питання з організації перевезень на автобусному маршруті до обласного центру. За їхніми словами, на маршрут претендують одразу декілька перевізників, при чому діяльність одного з них, на думку громадян, є незаконною.

«Політика нової команди передбачає забезпечення прозорості та здорової конкуренції будь-яких суб’єктів господарювання. Ваше звернення буде розглянуто – профільні департаменти ХОДА переведуть це питання у юридичну площину в тижневий термін. Ми з’ясуємо, що там відбувається насправді», - запевнив заявників Руслан Тихонченко.

Також декілька звернень стосувалися ремонту доріг місцевого значення. Так, жителька Нововодолазького району розповіла про аварійний стан дороги Соснівка – Бражники, а ініціативна група з Бабаїв просила відремонтувати дорогу Карачівка – Тимченки.

Про це повідомляють в Управлінні у справах молоді та спорту ХОДА.

У місті Мукачево Закарпатської області відбувся зимовий чемпіонат України з довгих легкоатлетичних метань, на якому збірна Харківської області здобула чотири медалі.

Чемпіоном України серед чоловіків в метанні диска став харків’янин Микита Нестеренко, який закинув диск вагою 2кг на 55.66м. Результат суперника із Сумської області Івана Повляшка, який посів друге місце, Микита перевершив на 4.02м.

Ще три нагороди вибороли юніори – спортсмени до 20 років.

Срібним призером у метанні диска став Владислав Кукса (45.07м), а бронзову медаль у цьому виді метань здобув Віталій Опанасенко (44.00м).

У метанні списа серед юніорів Андрій Петренко з результатом 57.08м посів третє місце.

За інформацією голови ХОДА Олексія Кучера, всіх людей у харківському аеропорту перевірили медики – ознак коронавірусу ні в кого немає.

«Кожна людина пройшла медичну перевірку. Ми підтверджуємо, що все добре. Випадок з нібито підвищеною температурою не підтвердився. Було зафіксовано 36,9 – відповідні медичні документи є. Колона вже пішла в Полтавську область. Туди поїхали всі пасажири разом з екіпажем – загалом 72 людини. Хочу висловити слова вдячності всім службам, які були залучені», - сказав керівник області.

Він також подякував харків’янам. «Ми сьогодні побачили, що жителі Харківщини поводили себе гідно. Це головне. Ми прийняли людей. Це наші люди. Ми забезпечили безпеку для наших громадян», - сказав голова ХОДА.

Захід пройде 20 лютого у Харківській торгово-промисловій палаті (пр. Московський, 122-Б). Початок – о 9:30.

Під час презентації також відбудеться практичний бізнес-семінар для підприємців «Від ідеї до бізнесу. Інструменти підтримки МСП. Умови участі у Державній програмі «Доступні кредити 5-7-9%».

Спікери та тренери заходу: заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, експерти та тренери Офісу розвитку малого і середнього підприємництва при Міністерстві розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, Фонду розвитку підприємництва, банки-партнери державної програми та  програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України».

Учасники заходу дізнаються про:

20 лютого працівники установ отримають залишок платежів за січень і лютневий аванс, на наступному тижні - решту лютневих виплат.

Також проєктом змін до обласного бюджету на 2020 рік, який виносять на розгляд сесії облради 27 лютого, передбачено фінансування на виплату 30-відсоткової академічної надбавки. Про це повідомив заступник голови ХОДА Євгеній Грицьков під час зустрічі з керівництвом обласних театрів і концертних установ.

«Ми провели перекидання грошей - для того, щоб закрити січень і лютий. Прийнято рішення винести на сесію обласної ради фінансування в необхідному обсязі - з урахуванням академічної надбавки 30%. Питання вирішено. Ми поспішали його закрити до 20 лютого. З казначейством переговорили, щоб перерахування пройшли максимально швидко. Сьогодні - максимум завтра у вас вже всі гроші будуть на рахунках», - повідомив Євгеній Грицьков.

Більшість жителів області, які звернулися до першого заступника голови ХОДА 19 лютого, просили сприяти вирішенню земельних питань.

Так, жителі Золочівського району просили допомогти в оформленні документів на земельні ділянки за межами населеного пункту. За словами заявників, понад 20 співробітників соціальної сфери району з 2012 року не можуть оформити право на володіння землею.

Ще одна жителька області розповіла про проблеми з оформленням документів на земельну ділянку в садовому товаристві «Приозерне» Золочівського району. Вона повідомила, що третій рік намагається вирішити проблему, але представники керівництва місцевої громади не йдуть їй у цьому назустріч.

Про проблеми з приватизацією 36 земельних ділянок у садовому товаристві «Світлий» Харківського району повідомила група активістів.

Шаблоны для сайта