Під час загальних зборів Асоціації органів місцевого самоврядування Харківської області, що відбудуться завтра у Будинку рад, учасники зосередяться на підготовці плану заходів з реалізації Стратегії розвитку Харківської області на період 2021-2027 роки.

Органи місцевого самоврядування разом із науковцями Науково-дослідного центру індустріальних проблем розвитку НАНУ обговорюватимуть ідеї проєктів, які дозволять реалізувати завдання Стратегії розвитку Харківської області на 2021-2027 роки.

Також представники місцевих рад розглянуть напрями співпраці з управлінням Державної служби якості освіти у Харківській області щодо надання якісної освіти комунальними закладами; визначать шляхи взаємодії з міжнародною програмою «U-LEAD з Європою; ознайомляться із рекомендаціями щодо самопредставництва ОМС у суді та особливостями подання до Єдиного державного реєстру декларацій за 2019 рік.

З нагоди Дня Соборності України громадськість краю традиційно поклала квіти до пам’ятника Тарасу Шевченку. До урочистого заходу долучилися голова Харківської обласної ради Сергій Чернов, заступник голови обласної ради Володимир Скоробагач, депутати обласної ради, керівництво установ та організацій, представники дипломатичних місій інших держав, духівництво краю.

Цього дня 101 рік тому на Софійській площі у Києві відбулося урочисте оголошення про об’єднання Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки у соборну Україну. Ухвалений 22 січня 1919 року Акт Злуки став своєрідним символом українського державотворення для наступних поколінь.

Вітання голови Харківської обласної ради Сергія Чернова з Днем Соборності України.

Дорогі жителі Слобожанського краю!

В історії кожного народу є дати, що визначають долю нації. І таким днем для українців є 22 січня 1919 року, коли на Софіївському майдані у Києві Українська Народна Республіка й Західно-Українська Народна Республіка об’єдналися в соборну державу.

Щиросердні вітання депутатського корпусу обласної ради та Президії Ради почесних громадян Харківської області.

Шановна Людмило Станіславівно!

Ви, заслужений майстер спорту, людина сильної волі і міцного характеру. Ваша принципова громадська позиція, авторитет та високий рівень професійної майстерності завжди викликатимуть захоплення у Ваших вихованців та мешканців області.

24 січня 2020 року у Мереф’янській міській об’єднаній громаді за підтримки Програми Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) відкриють Центр розвитку бізнесу та презентують проект удосконалення послуги з утримання доріг.

У відкритті Центру братимуть участь директор Програми USAID DOBRE Беррі Рід, голова Мереф’янської міської громади  Веніамін Сітов, спеціалісти Програми USAID DOBRE, представники місцевого самоврядування і облдержадміністрації Харківської області та регіональних ЗМІ.

Мистецький захід продовжив урочистості, що проводять в області 22 січня.

Гостями заходу стали понад півтисячі харків’ян та жителів області – представники громадськості, студенти. Від керівництва області їх привітав начальник Управління культури й туризму ХОДА Олег Яцина.

«22 січня – особливий день в історії України. У цей день 1918 року Українська Центральна Рада прийняла IV Універсал, що фактично стало проголошенням незалежності України. Вже за рік відбулося офіційне проголошення Акта Злуки УНР та ЗУНР», - звернувся до присутніх начальник управління.

Він також зазначив, що вкрай важливо, аби цю дату пам’ятало молоде покоління українців, адже тоді вдасться зберігати історичну свідомість.

З черговою річницею колектив підприємства привітав голова ХОДА Олексій Кучер.

Він зазначив, що «Турбоатом» і його продукцію добре знають не тільки в Україні, а й в усьому світі, і побажав заводу примножувати успіхи.

«86 років для такого підприємства – це немовля. Ще стільки всього попереду. Я бажаю вам здоров'я, наснаги і впевненості. Я хочу, щоб ви отримували задоволення від своєї роботи. Ви нам дуже потрібні», - сказав Олексій Кучер.

Звертаючись до робітників підприємства, він наголосив, що саме від них залежить майбутнє «Турбоатому».

«Ваш розвиток залежить від кожного з вас. Усе те, що тут є, і те, що буде надалі, залежить від вас. Тому що люди – це основний потенціал будь-якого підприємства. Машини, обладнання, устаткування можна придбати. А люди, їхній розум та руки, які виробляють продукцію, – просто придбати неможливо», - зауважив голова ХОДА.

Довідка. «Турбоатом» входить у топ-10 провідних турбобудівних підприємств світу. Сьогодні на заводі працюють 3,5 тисячі робітників.

До фіналу Кубку області з інтелектуальної гри пройшли кращі з кращих. У відбіркових етапах брали участь близько 150 команд старшокласників Харківщини. У фіналі за вищу нагороду - «Слобожанську сову» - змагалися 39 команд з 13 районів.

За підрахунками організаторів інтелектуальних змагань, обласний фінал «Що? Де? Коли?» зібрав близько 300 людей – 234-х учасників приїхали підтримати вчителі та вболівальники. Сама ідея провести в області подібний інтелектуальний челендж виникла в обласної координаційної ради з національно-патріотичного виховання.

«Я вважаю, що справжнє патріотичне виховання – це розвиток, у першу чергу, інтелекту, - відзначив один з організаторів Кубку Харківської області з «Що? Де? Коли?» Гліб Тимошенко. - Пропозиція була десь у березні минулого року. І вже у квітні ми почали їздити районами та змогли проїхати з квітня до листопада 13 місць. У кожному з них визначили 3 команди-переможниці. І всі ці 39 команд зібрались тут, на обласному фіналі. Отже, проєкт стався. Дуже сподіваємося, що продовжимо його й наступного року».

Підтримав проєкт та особисто привітав учасників фіналу голова ХОДА Олексій Кучер.

Із 303 реалізованих у минулому році обласних мініпроєктів найбільше –261 стосувалися добробуту та розвитку громад. Втілено також 33 проєкти в межах номінації «Благоустрій та охорона довкілля», 9 – у сфері історико-культурної спадщини та розвитку туризму. Сьогодні підбивалися підсумки втілення у минулому році ініціатив громад в ході обласного конкурсу «Разом у майбутнє». Засідання конкурсного комітету провів голова обласної ради Сергій Чернов.

На поліпшення добробуту громад завдяки мініпроєктам соціального спрямування у 2019 році було спрямовано 67,2 млн грн; заходи з благоустрою та екології профінансовані у розмірі 10,8 млн грн; на збереження історико-культурної спадщини та розвиток туризму залучено 2,1 млн грн. Половина зазначених коштів виділені з обласного бюджету, як це передбачено умовами конкурсу «Разом в майбутнє».

Триває активна фаза прийому робіт на обласний конкурс журналістських робіт «Історії успіху громад». До 31 березня радійники та відеографи, журналісти друкованих, електронних ЗМІ, представники шкільних медіа мають змогу надіслати свої роботи на оцінювання компетентним журі. 

Четвертий рік поспіль обласна рада проводить конкурс журналістських робіт, що на думку Сергія Чернова, очільника облради, сприяє якомога ширшому розповсюдженню кращих практик регіону, про які не лише корисно знати, а й доцільно запозичувати:

Шаблоны для сайта