Перший заступник голови обласної ради Віктор Коваленко взяв участь у засіданні Комісії щодо визначення списку кандидатів та черговості їх участі в обласній Програмі надання підтримки учасникам антитерористичної операції та операції Об’єднаних сил для будівництва житла в Харківській області на 2019-2021 роки.

На будівництво житла з обласного бюджету було передбачено співфінансування у розмірі 15 млн грн – 40% розрахункової вартості на одного учасника Програми, у той час, як він повинен забезпечити не менше 60% від вартості індивідуального житлового будинку чи квартири в багатоквартирному житловому будинку, що знаходиться в стадії будівництва.

Харківський регбійний клуб «Олімп» майстерно та видовищно здобув дострокову перемогу, ставши п’ятнадцятикратним чемпіоном України з регбі-15.

Обласна рада вітає спортсменів, які вкотре продемонстрували гарну гру та високий рівень підготовки, довівши, що Кубок України з регбі по праву дістався нашим землякам.

Радіємо кожній вашій перемозі, усвідомлюючи, що за нею завжди стоять виснажливі та напружені тренування, моральне та фізичне навантаження і, безумовно, непереборна жага до подолання нових вершин.

Відкриття експозиції «Архів дитячого малюнку. Знахідки минулого століття» відбудеться сьогодні, 16 жовтня, о 19:00 в приміщенні студії Aza Nizi Maza (Чернишевська, 4, вхід з вулиці).

Виставка особливо цікава харківським контекстом, оскільки дозволяє подивитися на життя людей на Харківщині в проміжку між 1930 -1970 роками – через призму дитячого погляду.

Твори мистецтва прийнято збирати, архівувати та каталогізувати, проте увесь цей механізм перестає працювати, коли мова заходить про дитяче мистецтво, – зазначають організатори проекту. Письменниця та кураторка виставкового проекту Юліта Ран відшукала неакадемічні малюнки дітей, які жили в Харкові та Харківський області в період з 1930-х до 1970-х років та відібрала малюнки, що зображують повсякденне життя та побут, вітальні листівки, книжки, з дитячими ілюстраціями на полях тощо. Головною інспірацією проекту стало бажання побачити, як саме історія та атмосфера часу проглядається крізь архів дитячого малюнка.

Триватиме експозиція до 31 жовтня і працюватиме за таким розкладом: понеділок, середа, четвер – 15:00-19:30, вівторок і п'ятниця – 16:00-21:00, субота 11:00-18:00, неділя 11:00-15:00.

16 жовтня до першого заступника голови ХОДА зверталися переважно з питань, що стосувалися земельних відносин та пасажирських перевезень.

Так, один із заявників повідомив, що прийшов на особистий прийом представляти інтереси ветеранської організації, яка хоче звернутися з проханням щодо організації зупинки маршрутного транспорту.

«Дуже багато людей кожні вихідні відвідують кладовище. Я хочу, щоб ви мали на увазі нашу заяву і в наступному році допомогли організувати постійну зупинку на цьому місці», - зазначив заявник.

Марк Беккер зазначив, що робота щодо цієї зупинки вже проводиться. Він запевнив заявника, що питання знаходиться на узгодженні в правоохоронних органах.

Це та інші питання, що були озвучені під час прийому громадян, Марк Беккер пообіцяв детально вивчити та надати заявникам відповіді й можливу допомогу в рамках законодавства України.

Про це повідомили у Міністерстві інфраструктури України.

Рейси з Харкова відкриває ірландська авіакомпанія Ryanair.

Так, літній розклад авіаперевізника включає нові маршрути з Харкова до Варшави та Будапешту. Виконуватимуться рейси двічі на тиждень.

Міністр інфраструктури Владислав Криклій зазначив, що авіаперевезеннями користуватиметься втричі більше українців.

Під час робочої поїздки у Лозівський район голова Харківської обласної ради Сергій Чернов ознайомився зі станом капітального ремонту автомобільної дороги на ділянці Мерефа – Павлоград, а також оглянув облаштування вагового майданчику.

Як повідомив Лозівський міський голова Сергій Зеленський, на ділянці дороги Мерефа – Павлоград капітальний ремонт продовжується на відрізку 11 км 200 м. «Кошти виділені з Державного бюджету. Розпочато облаштування основи дороги. Кладка у два шари гранітно-цементної суміші. Третій шар – дрібнозернистий асфальт. Вартість всіх робіт 1 млрд 500 млн грн. Було оголошено тендер на 1 млрд 800 грн. Виграв підрядник, що запропонував вартість 1 млрд 500 млн грн. Отже, заощаджені 300 млн грн державних коштів. 1 млрд грн були виділені чотири місяці тому, залишилося освоїти 500 млн грн».

Із ремонтом Південного каналізаційного колектора у Лозовій, який наближається до фіналу ознайомився голова Харківської обласної ради Сергій Чернов. На екстрену реконструкцію майже трьохкілометрової ділянки направлено 28 млн грн обласного фінансування.

За словами Лозівського міського голови Сергія Зеленського, в об’єднаній територіальній громаді проводяться роботи більш ніж на 63 об’єктах. Це ремонти поточні та капітальні, реконструкції. Половина з цих проектів за рахунок обласного та державного бюджетів.

Голова Харківської обласної ради Сергій Чернов, перебуваючи сьогодні у Лозівському районі, взяв участь в урочистому відкритті виставкової зали Лозівської дитячої художної школи після реконструкції.

З 1975 року успішно функціонує Лозівська дитяча художня школа, яка, зростила майже тисячу вихованців. Сьогодні заклад, який наступного року відзначить  сорокап’ятирічний ювілей виховує творчу молодь, допомагає їй розкрити свій талант та реалізувати себе у мистецтві. Наразі у школы займається 140 дітей та підлітків – віком від 6 до 16 років.

Днями у Золочеві пройшов Ярмарок здоров’я. Протягом заходу понад триста мешканців та гостей міста змогли безкоштовно пройти різноманітні дослідження та отримати важливу інформацію про стан свого здоров’я. Захід відбувся в рамках проєкту «Ефективна первинна медицина в громаді», який спрямований на розбудову якісної первинної медичної допомоги у громадах Харківщини.

Ярмарок здоров’я в Золочеві ставив за мету підвищити рівень мотивації людей вести здоровий спосіб життя та змусити їх стежити за власним станом здоров’я.

Для цього потрібно відповісти на питання експертів у онлайн-анкеті до 3 листопада.

У середині вересня в Офісі Президента Віцепрем’єр-міністр – міністр цифрової трансформації, уповноважений з прав дитини та представники профільних міністерств погодили план роботи щодо формування Національної стратегії із захисту дітей в Інтернеті.

«92% дітей в Україні до 12 років мають доступ до Інтернету. Інтернет відкриває безліч можливостей для них, проте там є й багато ризиків. Кібербулінг, онлайн-насильство, грумінг (встановлення довірливих відносин з дитиною для подальшого схиляння до статевих стосунків, шантажу, експлуатації, – ред.) тощо. Тому ми розпочали підготовчий етап розробки Національної стратегії із захисту дітей в Інтернеті», – відзначив уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба.

Розробка Нацстратегії передбачає такі етапи:

1. Проведення дослідження щодо поточного стану проблеми в Україні, зокрема, за допомогою онлайн-опитувань серед батьків та дітей, а також партнерів з державного, громадського та приватного секторів.

Шаблоны для сайта