Заступник голови Харківської обласної ради Володимир Скоробагач сьогодні у Будинку рад провів особистий прийом громадян, на якому до нього з нагальними проблемами та невідкладними питаннями звернулися мешканці Харківщини.

Більшість звернень від громадян, які сьогодні прийшли до Володимира Скоробагача, стосувалися комунальних та земельних питань, юридичної допомоги, а також проведення спортивних змагань.

Так, заступник голови обласної ради на місці розпочав вирішення декількох питань, зокрема, щодо ремонту покрівлі та встановлення газового лічильника.

Такі дані навів президент Української асоціації районних та обласних рад, голова Харківської обласної ради Сергій Чернов під час Форуму місцевої демократії, що проходить в Єревані.

Пояснюючи механізм збільшення рівня доходів в місцевих бюджетах, Сергій Чернов зазначив:

«Після проведення виборів до місцевих рад об'єднані територіальні громади переходять на прямі бюджетні відносини з державним бюджетом.

Президент Української асоціації районних та обласних рад, голова Харківської обласної ради, представник України у Бюро CORLEAP (Конференція регіональних і місцевих влад Східного партнерства) звернувся з вітальним словом до учасників Форуму місцевої демократії «Децентралізація та місцевий економічний розвиток», що проходить у Єревані.

Шановні учасники Форуму!

Тема, яка зібрала нас у цій залі, а саме децентралізація і місцевий економічний розвиток, має ключове значення для всіх держав, регіонів і муніципалітетів, представники яких тут присутні.

Дискусія відбувається у Єревані в рамках Форуму місцевої демократії «Децентралізація та місцевий економічний розвиток». Участь у форумі бере Сергій Чернов, президент Української асоціації районних та обласних рад, голова Харківської обласної ради, представник України у Бюро CORLEAP (Конференція регіональних і місцевих влад Східного партнерства).

Впродовж цього дня представники місцевого самоврядування країн ЄС та Східного партнерства, Комітету регіонів ЄС, Конгресу місцевих та регіональних влад РЄ  говоритимуть про роль та обсяг повноважень місцевих та регіональних органів влади в економічному розвитку. Сергій Чернова розповість про результати чотирьох років реформи децентралізації в Україні. 

Заступник голови ХОДА взяв участь в урочистих заходах під час робочого візиту до Первомайського району.

Анатолій Бабічев привітав жителів села Єфремівка з 295-річчям населеного пункту від імені голови ХОДА Юлії Світличної.

«Сьогодні, дійсно, свято для всіх жителів села. І мені приємно вітати вас з цією подією, - звернувся до місцевих жителів Анатолій Бабічев. – Реформи, які проводяться в країні і в нашому регіоні - зокрема, дають свої результати. Будуються нові об’єкти соціальної, освітньої, культурної сфери, ремонтуються дороги, відновлюються об’єкти, які не бачили ремонту впродовж багатьох років. Зроблено багато чого, але і попереду роботи немало. Але я впевнений, що майбутнє нашої країни залежить від кожного з нас».

Під час урочистого заходу Анатолій Бабічев вручив кращим працівникам села відзнаки ХОДА.

Це Петро Порошенко заявив під час виступу на засіданні Ради регіонального розвитку.

«У контексті питання про тарифи є невідкладні тактичні завдання, які треба вирішити протягом місяців та тижнів. Я спілкувався з урядом, і моя принципова позиція – захистити людей і вдосконалити та розширити систему субсидій, збільшити кошти на її виконання, - підкреслив Президент. - Принципова позиція – жодна бідна і жодна незахищена людина точно не має постраждати. Жодна бідна і жодна незахищена людина не має платити більше».

«Ми маємо чітке порозуміння, що ми саме в такому напрямку і будемо діяти. Ба більше, є принципова позиція щодо монетизації субсидій. Що це таке? Бідна людина економить гроші, бідна людина встановлює за допомогою держави систему енергоефективності, менше споживає газу, вона має мати можливість отримати гроші за економію», - зазначив Петро Порошенко.

«Зараз треба на 100% забезпечити субсидіями тих, хто їх реально потребує», - наголосив Президент.

Інтелектуальні змагання завершились 11 листопада в Пекіні (Китайська Народна Республіка). У них взяли участь близько 200 учасників з 39 країн світу.

Учні та студенти доводили знання з профільних дисциплін у кількох турах: теоретичний, практичний, спостереження за зоряним небом та командний.

Загалом команда українських учнів та випускників шкіл здобула 4 нагороди - 2 срібні та 2 бронзові. Так, «срібло» завоював Іван Рідкокаша, випускник КЗ «Харківський фізико-математичний ліцей № 27 Харківської міської ради Харківської області».

Довідка. Міжнародна олімпіада з астрономії та астрофізики (International Olympiad on Astronomy and Astrophysics, IOAA) відбувається щорічно. Країна-учасниця представляє одну команду (не більш, ніж 5 учнів чи студентів). Переможці олімпіади визначаються в індивідуальній першості та нагороджуються золотими, срібними та бронзовими медалями, а також відзначаються похвальними грамотами та призами в окремих номінаціях, які встановлює країна-господар олімпіади.

Вони попередять туристів про наближення до чотирьох найбільших об`єктів культурної та історичної спадщини області.

Як зазначають в Управлінні культури і туризму ХОДА, вказівники показують шлях до Національного літературно-меморіального музею Г.С.Сковороди, Національного меморіального комплексу «Висота маршала І.С. Конєва», Шарівського палацово-паркового комплексу «Садиба» та Пархомівського художнього музею ім. П.Ф. Луньова.

За словами начальника Управління Олега Яцини, така новація допоможе максимально популяризувати для автомандрівників туристичні об’єкти нашого краю.

«Особливістю встановлених інформаційно-туристичних знаків є їх великий формат. На них міститься інформація двома мовами (українська та англійська) про історико-культурні об’єкти Харківщини та зазначена відстань до них. Вказівники покрито спеціальною світловідбивною плівкою, що дозволить бачити їх навіть у темряві», - говорить Олег Яцина.

Захід, який було присвячено Всесвітньому дню науки, відбувся за підтримки голови ХОДА Юлії Світличної.

Від імені керівника області учасників квесту привітав заступник голови ХОДА Анатолій Бабічев.

«Науковий квест проходить на Харківщині вже вп’яте. З кожним роком захід збирає все більше учасників. Цього року в ньому беруть участь 23 команди студентів з різних вишів Харківщини. Керівник області Юлія Світлична активно підтримує діяльність студентів та молодих вчених, а розвиток науки в нашому регіоні є одним з пріоритетних завдань обласної влади», - відзначив Анатолій Бабічев.

Науковий квест пройшов у Харківському національному аграрному університеті ім. Докучаєва. Для команд було підготовано цікаві завдання, зокрема - їм було запропоновано знайти найродючіший ґрунт, розпізнати корисні копалини, розібрати насіння культурних рослин тощо.

Окрім того, на території вишу створили незвичайну ландшафтну композицію - висадили 35 самшитів у формі знаку нескінченності.

Черговий захід проведе 15 листопада о 17:00 професор, доктор мистецтвознавства, художник Олександр Шило.

У циклі лекцій «Рєпін: невідомий художник» будуть представлені результати досліджень Олександра Шила, що стосуються різних аспектів поетики і художнього методу Іллі Рєпіна: прийоми театралізації в його мистецтві, діалектика «зовнішньої» і «внутрішньої» позицій у процесі створення образів, властива художнику органіка творчості. Будуть розглянуті маловивчені, а часом - і зовсім не вивчені сторінки творчості великого художника.

Вхід – вільний.

Довідка. Олександр Шило - доктор мистецтвознавства, професор. Член Асоціації мистецтвознавців (1992), Спілки художників України (1992). Опублікував понад 350 наукових і критичних робіт, серед яких - монографії «Картина І. Ю. Рєпіна "Пушкін на набережній Неви. 1835 р."» (2002); «Загадки Рєпіна» (2004); «Рєпін: нариси поетики і творчого методу» (2013).

Шаблоны для сайта