Сьогодні відзначається Всесвітній день культурного розмаїття в ім’я діалогу та розвитку. "Я вірю, що майбутнє за співпрацею представників різних народів заради мирного розвитку. Ми маємо сприяти подоланню у населення стереотипів щодо культурного розмаїття, зневаги та нерозуміння представників інших культур," - таке переконання висловив голова Харківської обласної ради Сергій Чернов в інтерв'ю напередодні Дня культурного розмаїття.

Харківщина — осередок культури Слобожанщини зі своїми культурними традиціями. Тут жили і працювали такі всесвітньо відомі діячі, як філософ Григорій Сковорода, письменник Михайло Старицький, художник Ілля Рєпін, режисер Лесь Курбас, архітектор Олексій Бекетов, письменники Григорій Квітка-Основ’яненко та Петро Гулак-Артемовський, художниця Зінаїда Серебрякова та інші знакові постаті України.

Про труднощі комунікацій між державними органами та журналістами; умови повноцінного інформування людей щодо ключових реформ у державі; застосування нестандартних методів для донесення до аудиторії важливих меседжів говорили вітчизняні та міжнародні спікери під час дискусійної панелі VI Львівського медіафоруму, участь у якому взяли представники прес-служби Харківської обласної ради.

Як вважає Дмитро Яблоновський, заступник виконавчого директора Центру економічної стратегії (Україна), робота інституції з інформацією має грунтуватися на актуальності та своєчасності, збільшенні кількості інформації - вглиб та вшир, нових рішеннях та сучасних продуктах.

Це Петро Порошенко наголосив під час виступу на церемонії вшанування пам’яті жертв політичних репресій.

«Биківня – ця земля, цей ліс, де протягом кількох років у братських могилах Совєти ховали невинних людей. Ця земля – мовчазний свідок Великого терору», - сказав Президент.

Традиційний, вже 13-й, велопробіг стартував на площі Свободи та пройде центральними вулицями міста.

Перед початком масового заїзду велосипедисти провели флешмоб: на площі Свободи вони вишикувалися в фігуру герба Харкова.

У відкритті центру взяла участь голова ХОДА Юлія Світлична, яка 19 травня перебуває з робочою поїздкою в Богодухівському районі.

Новий інклюзивно-ресурсний центр розмістився в Богодухівському ліцеї № 3. Тут створені всі умови для дітей з особливостями розвитку. У приміщенні провели капітальний ремонт та обладнали його спеціальними меблями, мультимедійним обладнанням та устаткуванням, що відповідає вимогам до таких центрів. Також тут є іграшки та матеріали для проведення занять за новітніми методиками. Центр надаватиме корекційні послуги для всіх дітей Богодухівського району, які цього потребують.

У ХОДА підбили підсумки Тижня охорони праці.

18 травня Департаментом соціального захисту населення було проведено семінарі з охорони праці, на якому обговорили результати Тижня охорони праці. Захід відбувся відповідно до затвердженого обласною державною адміністрацією плану й проходив під девізом «Захищене і здорове покоління».

У семінарі взяли участь керівники та фахівці Головного управління Держпраці у Харківській області, управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Харківській області, об’єднань профспілок та організацій роботодавців, а також підприємств, установ та організацій області.

Відкриваючи засідання, заступник директора Департаменту соціального захисту населення ХОДА Тетяна Печура відзначила позитивну тенденцію до скорочення виробничого травматизму на підприємствах області, який за останні 5 років знизився більше ніж в 1,5 раза. Його зниженню сприяє реалізація заходів з охорони праці, витрати на які щорічно зростають.

«Згідно з моніторингом, яким охоплено 2,7 тис. великих та середніх підприємств області, протягом 2017 року було реалізовано 20,5 тис. заходів з охорони праці на суму майже 257 млн грн (у 2016-му – 221,4 млн грн, у 2015-му - 211 млн грн). З початку 2018 року на реалізацію 7,9 тис. заходів вже витрачено близько 78 млн грн, що на 12,6 млн більше, ніж в аналогічному періоді 2017 року», - навела дані Тетяна Печура.

Про це йдеться в Указі Глави держави № 135 від 19 травня 2018 року.

Так, «за вагомий особистий внесок у розвиток вітчизняної науки, зміцнення науково-технічного потенціалу України, багаторічну сумлінну працю та високий професіоналізм» орденом княгині Ольги III ступеня нагороджено Ганну ШЕСТОПАЛОВУ - старшого наукового співробітника, завідувача відділу біологічної фізики Інституту радіофізики та електроніки імені О.Я.Усикова Національної академії наук України.

Почесне звання «ЗАСЛУЖЕНИЙ ДІЯЧ НАУКИ І ТЕХНІКИ УКРАЇНИ» надано:

- Дмитру ВАВРІВУ - заступникові директора Радіоастрономічного інституту Національної академії наук України, доктору фізико-математичних наук, професорові;

- Анатолію ГОЛЬЦЕВУ - директорові Інституту проблем кріобіології і кріомедицини Національної академії наук України, доктору медичних наук, професорові.

Захід проходитиме в форматі круглого столу, учасниками якого будуть студенти і викладачі Харківського художнього училища.

24 травня о 17:00 у галереї «Мистецтво Слобожанщини»  відбудеться творча зустріч та майстер-шоу з авторами традиційної звітної VIII виставки студентів і викладачів Харківського художнього училища «Дарую майстерність».

Гості галереї зможуть ознайомитися з роботами викладачів училища - талановитими майстрами образотворчого мистецтва і студентами, які в своїй творчості продовжують традиції школи живопису і малюнка. Цього року виставку доповнили твори сценографічного мистецтва.

Крім цього, присутні зможуть почути розповідь про творчий шлях викладачів училища, поставити питання і обговорити плани на рік, а також подивитися майстер-шоу.

Вхід – вільний.

Харківська тенісистка виграла престижний турнір Premier 5 з призовим фондом 3,3 млн дол. США.

Фінальний матч Еліна Світоліна виграла за два сети, розгромивши першу ракетку світу - румунку Сімону Халеп.

У першому сеті наша спортсменка не програла жодного гейму - 6:0. Другий сет дався трохи складніше - 6:4.

Еліна Світоліна захистила свій титул переможниці римського турніру - минулого року вона також виграла його, зустрівшись у фіналі так само з Сімоною Халеп.

Шановні друзі!

Щиро вітаю працівників музеїв Харківщини з професійним святом – Міжнародним днем музеїв!

Саме музеї є головним сховищем нашої історії – від доісторичних часів до сучасності. Вони дають змогу побувати в давньому минулому, побачити сьогодення людства, його здобутки і навіть зазирнути у майбутнє.

Шаблоны для сайта