13 вересня

Нормативну базу ДФРР – «ремонтуватимуть»

Про залучення інвестицій до громад та вміння використовувати наявний економічний потенціал розповів радник з питань планування регіонального розвитку та впровадження проектів програми «U-LEAD з Європою» Василь Кашевський учасникам Всеукраїнського семінару для представників місцевого самоврядування, що днями проходить на Одещині.

За його словами, для залучення інвестицій та використання наявного потенціалу важливі зміни для врахування у роботі органів місцевого самоврядування вже у 2019 році. А це: удосконалення роботи Державного фонду регіонального розвитку  та впровадження SMART-спеціалізації регіонів.

 

«Стратегія без фінансування – фантазія. Тому найближчі зміни у нормативну базу ДФРР повинні врахувати такі аспекти: подання проектів – лише онлайн; жорстка прив‘язка проекту ДФРР до конкретного технічного завдання з плану реалізації регіональної стратегії; змагання проектів в межах одного технічного завдання; необхідність відстеження ефективності та впливу проектів; введення персональної відповідальності членів регіональних комісій за некомпетентне оцінювання проектів», - розповів Василь Кашевський.

Також він акцентував на найбільш поширених помилках попереднього періоду. Це, по-перше, стратегії підготовлені без широкого обговорення; вибір цілей, обґрунтований  суб‘єктивними чинниками; низька якість описів технічних завдань на проекти; не об’єктивно оцінена спроможність фінансування; мало технічних завдань на проекти, що мають стратегічний вплив на розвиток регіону.

Експерт також наголосив, що «якщо зараз розробимо неякісні регіональні стратегії , то наступні сім років будемо їх впроваджувати марнуючи обмежені бюджетні ресурси, втрачаючи конкурентні позиції регіону, бізнеси та мешканців. Майбутнє вашого регіону – у ваших руках».

IMG_2865
IMG_3071
IMG_2817
IMG_2819
IMG_2831
IMG_2852
IMG_2853
IMG_2870
IMG_2815
IMG_3066
IMG_3072
IMG_3074
Read 38 times
Rate this item
(0 votes)
Шаблоны для сайта