13 вересня

У Будинку рад відбулося засідання зі спецпредставником ОБСЄ в Тристоронній контактній групі Мартіном Сайдіком

Перший заступник голови Харківської обласної ради Віктор Коваленко зустрівся зі спеціальним представником Чинного голови ОБСЄ в Україні та Тристоронньої контактної групи з реалізації мирного плану на Сході України паном Мартіном Сайдіком, для обговорення суспільно-політичної та соціально-економічної ситуації, а також реалізації реформи децентралізації в Харківській області.

Під час спілкування пану Мартіну Сайдіку була презентована Харківська область, її сильні сторони та потенціал, а також труднощі, які регіону доводиться долати у зв’язку із ситуацією на Донбасі.

 

Так, перший заступник голови обласної ради Віктор Коваленко зазначив, що на Харківщині створено всі необхідні умови для повноцінного проживання тимчасових переселенців, яких за офіційними даними станом на вересень місяць в області перебуває 128,3 тис осіб. Але за оперативними даними, їх понад 200 тисяч.

«Регіональна влада наполегливо працює над створенням комфортних умов проживання для внутрішньо переміщених осіб. Намагаємося забезпечити їм якісне надання соціальних послуг, допомагаємо у сфері медичного обслуговування та освіти. Щороку з обласного бюджету витрачається понад 400 млн грн, щоб підтримати цю категорію населення, але витрачені кошти на потреби переселенців могли бути зосередженими на регіональних програмах», – зазначає перший заступник голови обласної ради. – «Тому на протязі декількох років Харківщина виходить з ініціативою створення державної програми підтримки внутрішньо переміщених осіб, де було б передбачено вирішення житлових питань і соціального захисту, адаптації, спрощення документообігу тощо».

На запитання представника ОБСЄ щодо реалізації реформи децентралізації в області, Віктор Коваленко відповів, що реформа беззаперечно є найефективнішою в історії сучасної України.

«Процес добровільного об’єднання громад поки що дуже успішний, як на Харківщині, так і в усій Україні. В області вже утворено 17 об’єднаних територіальних громад, які відчули якісно нові можливості для розвитку населених пунктів, інфраструктури та вирішення проблемних питань, що не вирішувалися десятиріччями» – підкреслив він.

Під час зустрічі йшлося також про інвестиційний клімат. «Загальний обсяг інвестиційних ресурсів, залучених в економіку області за перше півріччя склав понад 8,5 млрд грн», – повідомив Віктор Коваленко.

В тому числі кошти за рахунок державного та місцевих бюджетів близько 1284,7 млн грн, залучені представниками вітчизняного та іноземного бізнесу майже 7,2 млрд грн, з них прямі іноземні інвестиції – 437,4 млн грн.

«Щодо внутрішніх капітальних інвестиції темп до відповідного періоду минулого року склав – 112,8%, коли показник по Україні дорівнює 126,5%», – звернув увагу перший заступник голови облради.

У ході діалогу Віктор Коваленко відзначив і суттєві зміни у зовнішньоторговельному обороті товарами та послугами. Так, за І півріччя 2018 року темп росту до аналогічного періоду 2017 року склав 106,1%, тобто 1 млрд 587,3 млн дол США. «Тож, ситуація в регіоні справді стабільна і навіть спостерігається позитивне зростання показників» – запевнив він.

Також, під час зустрічі учасники торкнулися питання територіальної цілісності та оборони, а також координації спільних зусиль у зміцненні українського суверенітету.

IMG_8873
IMG_8875
IMG_8901
IMG_8874
IMG_8905
IMG_8885
IMG_8882
IMG_8876
IMG_8891
IMG_8908
IMG_8915

 

 
Read 29 times
Rate this item
(0 votes)
Шаблоны для сайта