09 жовтня

Сергій Чернов презентував Українську асоціацію районних та обласних рад для нового складу профільного Комітету Верховної Ради України

Президент Української асоціації районних та обласних рад, голова Харківської обласної ради Сергій Чернов взяв участь у засіданні Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування. 

Для новообраних народних депутатів, які працюватимуть у профільному для обласних і районних рад Комітеті парламенту, Сергій Чернов презентував напрямки і пріоритети діяльності Асоціації, розповів про напрацювання Ресурсного центру зі сталого місцевого розвитку, нормотворчу роботу, взаємодію з органами державної влади і міжнародними партнерами.

 

«Ровесниця Української Держави, Українська асоціація районних та обласних рад заснована у 1991 році, як потужний національний орган самоорганізації представницької влади; комунікаційний майданчик для представників 28 політичних партій; центр координації дій районних та обласних рад», – розпочав свій виступ Сергій Чернов з певної ретроспективи започаткування Асоціації.

Говорячи про сьогодення всеукраїнського об’єднання органів місцевого самоврядування, Сергій Чернов зазначив: «Українська асоціація районних та обласних рад представляє інтереси двох рівнів самоврядування – регіонального та субрегіонального. До Асоціації входять: Верховна Рада АРК, 24 обласні ради, 431 районна рада (з 489), а також чотири колективні представники – обласні Асоціації органів місцевого самоврядування Тернопільщини, Харківщини, Вінниччини і Полтавщини».

Головними пріоритетами діяльності Асоціації, повідомив Сергій Чернов, є реформування місцевого самоврядування, місцевий і регіональний розвиток, публічні фінанси, соціальні питання, земельні відносини та природокористування, запобігання та протидія корупції.

Для реалізації цих завдань УАРОР здійснює нормотворчу роботу, готує звернення до інститутів державної влади; через колегії і консультативно-дорадчі органи комунікує з держорганами; організовує обмін досвідом та кращими практиками; проводить Інформаційно-роз’яснювальну роботу.

Так, наголошує Сергій Чернов, «у 2017-2019 роках Асоціація опрацювала 242 проекти законів та інших нормативних актів, що стосувалися розвитку місцевого самоврядування та питань територіального управління; організовувала обговорення проєктів законодавчих ініціатив, для чого було проведено 167 інформаційно-просвітницьких та робочих заходів; готувала пропозиції до проєктів законодавчих ініціатив: підготовлено та надіслано 48 звернень до центральних органів державної влади».

Read 16 times
Rate this item
(0 votes)
Шаблоны для сайта