10 лютого

Фінал національного проєкту «Молодь дебатує» у Харкові відвідали дипломати з ФРН та Польщі

Цього року в проєкті взяли участь 1000 школярів 8 - 11 класів, а на півфінали і фінал до Харкова приїхали діти з 30 міст.

Проєкт «Молодь дебатує» для школярів впроваджується за німецькою методикою Jugend debattiert. У 2019-2020 роках у ньому взяли участь 52 навчальних заклади з 16 областей України. Тема фінальних дебатів - «Чи варто виділити частину місць у Верховній Раді представникам неурядових організацій (НУО)?». Від Харкова до півфіналу вийшла Надія Єрьоміна з Харківської санаторної школи №13. Переможцем фіналу став учень Запорізької спеціалізованої школи-інтернату «Січовий колегіум» Богдан Козлов.

«Фінал проєкту Jugend debattiert у Німеччині, де методика з такою назвою була створена у 2001 році, традиційно відвідує президент країни, - розповідають організатори. - У Німеччині в проєкті беруть участь 200 тис.дітей. На фінал українського «Молодь дебатує» у Харкові традиційно приходить консул ФРН — цього разу це був Генеральний консул Федеративної Республіки Німеччина в Донецьку/офіс Дніпро доктор Штефан Кайль».

 

Також на заході були присутні колишній заступник Міністра молоді та спорту України Олександр Ярема, депутатка Європейського парламенту, заступниця голови делегації ЄС-Україна, голова громадської організації «Internationales Haus Sonnenberg» Віола фон Крамон, Почесна консулка Федеративної Республіки Німеччина в Харкові Тетяна Гавриш, віцеконсулка Генерального консульства Польщі в Харкові Барбара Качмарчик.

Штефан Кайль зізнався, що вражений результатами проєкту за останні роки: «Мене вражає кількість учасників — тисяча школярів з усієї України, вражає якість дебатів, вміння фіналістів підбирати аргументи і глибоке вивчення ними теми. Але найбільше вражає впевнена хода проєкту до мети - розвитку політичного дискурсу, підвищення рівня суспільної дискусії. Все це швидко наближає Україну до відкритого демократичного суспільства».

Довідка. Проєкт «Молодь дебатує» з'явився в Україні в 2016 році. Унікальну методику німецьких молодіжних дебатів Jugend debattiert її автори вперше дозволили використовувати іншою мовою. І в 2016 році в українській версії проєкту брали участь 113 учнів з 8 шкіл 4 областей країни: Харківської, Дніпропетровської, Запорізької та Миколаївської. Переможцем фіналу став Едуард Білоусов з Дніпра.

У 2017 році проєкт продовжився в набагато більшому масштабі — вже 400 українських школярів спробували свої сили в дебатах. Вони представляли 25 навчальних закладів з 8 областей: Дніпропетровської, Донецької, Запорізької, Житомирської, Львівської, Миколаївської, Сумської та Харківської. Переміг Максим Чеботарьов з Дніпра.

У 2018-2019 роках у проєкті взяли участь 42 школи та близько 800 дітей з 12 областей України: це Дніпропетровська, Донецька, Запорізька, Житомирська, Миколаївська, Львівська, Харківська, Сумська, Чернігівська, Херсонська, Полтавська, Вінницька. Перемогла Марина Хоменко з Миргорода Полтавської області.

Проєкт проходить за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини та методичної підтримки Jugend debattiert.

Фото
Read 5 times
Rate this item
(0 votes)
Шаблоны для сайта