31 березня

Методичні рекомендації з проведення дистанційних засідань місцевих рад від АМУ

Асоціація міст України розробила Методичні рекомендації з організації роботи колегіальних органів щодо проведення дистанційних засідань, у зв’язку з введеними обмежувальними заходами на всій території України чи окремих регіонах (ЗАВАНТАЖИТИ).

Ефективність місцевого самоврядування в умовах надзвичайної ситуаці залежить від злагодженої діяльності органів місцевого самоврядування та сільських, селищних, міських голів.

 

Поряд з цим, існують об’єктивні обставини, зокрема законодавчі прогалини щодо можливості дистанційного ухвалення рішень колегіальними органами в умовах певних обмежень. Зокрема, Законом не передбачена можливість дистанційного проведення сесій місцевих рад та засідань виконавчих комітетів в умовах обмежувальних заходів, що призводить до неефективності місцевого самоврядування.

Наразі не існує єдиної практики щодо внесення необхідних обсягів змін до Регламенту роботи відповідної ради чи виконавчого комітету та Положень про постійні комісії ради. Загальною та найбільш проблемною позицією у питанні ухвалення змін – є питання необхідності фізичної присутності членів колегіальних органів на засіданні.

Організація такого засідання повинна відбуватися з дотриманням норм чинного законодавства щодо організації таких засідань. Поряд з цим, існують    обмежувальні заходи щодо мінімальної відстані між членами колегіальних органів і їх кількістю в одному приміщенні.

Асоціація міст України вважає, що діюча редакція Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» №280/97 все ж таки дозволяє частково виправити вади чинних норм Закону шляхом удосконалення нормативних документів, які унормовують роботу колегіальних органів місцевого самоврядування.

Докладніше за посиланням.

Read 0 times
Rate this item
(0 votes)
Шаблоны для сайта