21 травня

Депутати Харківської обласної ради занепокоєні обмеженням кола повноважень місцевого самоврядування

На засіданні постійної комісії Харківської обласної ради з питань розвитку місцевого самоврядування та адміністративно-територіального устрою депутати розглянули 8 питань щодо проектів рішень обласної ради, які планується винести на сесійне засідання.

Зокрема, члени профільної комісії обласної ради обговорили пропозицію депутата обласної ради Валерії Мураєвої стосовно необхідності підготовки звернення від депутатського корпусу до органів державної влад з приводу обмеження конституційного права органів місцевого самоврядування на самостійне вирішення питань місцевого значення при формуванні територій громад.

 

Як відомо, Президент підписав зміни до закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», які надають право Уряду без урахування позиції органів місцевого самоврядування, без погодження з ними ухвалювати необхідні рішення для затвердження адміністративно-територіального устрою на рівні громад, а саме визначати адміністративні центри та межі громад. Такий стан справ, вважає Валерія Мураєва, обмежує коло повноважень місцевого самоврядування.

15 квітня поточного року Кабмін затвердив перспективні плани формування територій громад кількох областей України, у тому числі Харківщини. Однак, затверджений варіант не відповідає редакції Плану, підготовленій Харківської облдержадміністрацію, що суперечить процедурі, визначеній законодавством. Досі не опублікована ця постанова КМУ.

Під час сьогоднішнього онлайн-засідання депутати облради висловили занепокоєння тим що, якщо закон діятиме у такому вигляді, існує реальна небезпека концентрації влади у подальшому. Адже відкриває реальні можливості винятково в стінах Кабінету Міністрів України безпідставно, керуючись особистими інтересами та амбіціями, розпоряджатись долями цілих територіальних громад без їхньої згоди.

Члени профільної комісії висловились за доцільність підготовки від депутатського корпусу звернення, зокрема до народних депутатів, в інтересах мільйонів їхніх виборців переглянути положення Закону «Про внесення змін до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» і внести до нього зміни, не допустивши згортання демократичних процесів.

IMG_0811
IMG_0801
IMG_0795
IMG_0810
IMG_0807
IMG_0802

 

 
Read 2 times
Rate this item
(0 votes)
Шаблоны для сайта