14 червня

Сергій Чернов: Реконструкція Шарівки зрушила з місця

У ході прес-конференції, яка відбулась сьогодні у Шарівському палаці були презентовані нові можливості реконструкції палацо-паркового комплексу. Голова Харківської обласної ради Сергій Чернов розповів про реконструкцію Шарівського замку  за рахунок обласного бюджету та коштів спонсорів.

Учасниками прес-конференції стали також керівник з продажів компанії BASF в Україні Андрій Касьян  та автор проектів «12 вартових» та «Знайдено в Україні» Лала Тараракіна.

 

«Реконструкція Шарівки зрушила з місця. Ми залучаємо максимально широкі можливості: кошти обласного бюджету, вітчизняні та міжнародні інвестиції. Окремо дякую пану Мьоссінгеру, Генеральному консулу Німеччини, за сприяння пошуку інвесторів та проведенні переговорів», - зазначив голова обласної ради.

Так, каже Сергій Чернов, до прийнятої на пленарному засіданні XVI сесії Харківської обласної ради Програми збереження архітектурної спадщини області на 2018-2023 роки, включені заходи із відновлення Шарівського замку. На виконання першочергових протиаварійних робіт Програмою передбачено 1,9 млн грн.

В обласному бюджеті ж у 2018 році на вирішення нагальних питань комплексу передбачено 1,3 млн. грн. Кошти, зокрема, направлені на підготовку документації: розробку історико-архітектурного опорного плану смт Шарівка; створення облікової документації для занесення комплексу до Державного реєстру нерухомих пам’яток України; на виготовлення науково-проектної та проектно-кошторисної документації.

Крім того, ведеться робота з оформлення нової документації на земельну ділянку.

До того ж, стало відомо, що архітектурним надбанням Шарівського палацово-паркового комплексу зацікавився агропідрозділ концерну BASF  в Україні.

Зокрема, керівник продажів компанії BASF в Україні Андрій Касьян повідомив, що  планується цього року направити близько 125 тис дол. на реконструкцію: «З кожного проданого літра засобу захисту соняшника «Архітект» компанія перераховуватиме 25 грн. Вважаю, Харківщину повинні знати не тільки, як індустріальний і аграрний регіон, а й як культурний край».

За домовленністю, компанія долучиться до реставрації об’єктів вхідної групи комплексу – парадного входу, зубчастих воріт, сторожового дому, а також проведе ремонтні роботи в оранжерейному комплексі. Реставрації об’єктів здійснюватимуться у партнерстві з проектом «Знайдено в Україні» в рамках ініціативи «12 вартових».

Голова Харківської обласної ради Сергій Чернов також запросив всіх присутніх долучитися до масштабного свята «Культурний Хакатон», яке 23-24 червня відбудеться у Шарівській садибі.

«Люди різних професій - айтішники, скульптори, художники, народні майстри, дизайнери, економісти - об‘єднаються заради знаходження креативних рішень з реконструкції об‘єкту», - сказав він.

Джерело: http://www.oblrada.kharkov.ua/ua/press-center/news/19582-sergij-chernov-rekonstruktsiya-sharivki-zrushila-z-mistsya

Read 34 times
Rate this item
(0 votes)
Шаблоны для сайта