21 серпня 2021 р., у День визволення смт Мала Данилівка Малоданилівської ТГ Харківського району від нацистських окупантів, відбувся мітинг-реквієм, присвячений вшануванню пам’яті полеглих визволителів селища.

У заході разом із місцевими жителями та представниками громадськості взяли участь народний депутат України Є. Пивоваров, голова Малоданилівської ТГ О. Гололобов, керуючий справами виконавчого апарату Харківської обласної ради О.  Малишева, голова ради Харківської обласної Організації ветеранів України А. Хіневич, директор КП «Регіональний інформаційний центр» Харківської обласної ради А. Суфранова та завідувач сектора редакції «Книга Пам’яті України» Є. Петренко.

Священики Харківської єпархії Української православної церкви на чолі з головою відділу Харківської єпархії по взаємодії з силовими управліннями протоієреєм Ігорем Значковим відслужили заупокійну літію за загиблими воїнами, які полягли в боях під час визволення смт Мала Данилівка, і освятили реконструйований пам’ятник на братській могилі.

Last modified on Понеділок, 30 серпня 2021 08:20

     «Душа болит от жалости и скорби за всех людей…» — ці рядки лунали в Муніципальному центрі культурних ініціатив «Чичибабін-центр» 22 червня, в День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні.

     Про перший день війни згадували О. М. Оконевська, викладач Харківської середньої спеціалізованої музичної школи-інтернату, онука відомого педагога, вчителя СШ № 12, автора багатьох методичних розробок для вчителів Климентія Івановича Оконевського, який помер від голоду 24 червня 1942 р. під час окупації Харкова. Від виснаження помер і педагог Володимир Іванович Оскнер, батько письменниці, перекладачки І. В. Мельницької, авторки книг-спогадів про своє дитинство в окупованому місті: «Когда не было лета», «Как это все начиналось». У 2-му томі «Книги Скорботи» розміщені світлини відомих харків’ян, жертв окупації.

          17 червня 2021 р., напередодні 80-річчя нападу нацистської Німеччини на нашу країну і початку Другої світової війни з ініціативи Комітету ветеранів війни і Збройних Сил обласної ради ветеранів України на чолі з Анатолієм Петровичем Хіневичем, за участю ради Харківської міської організації ветеранів України в залі засідань Держпрому відбувся круглий стіл, присвячений Дню скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні та Міжнародному Дню вдів, започаткованому рішенням Генеральної Асамблеї ООН 21 грудня 2010 р., що відзначається 23 червня.

         Серед гостей «круглого столу»: ветерани і діти Другої світової війни, дружини і солдатські вдови, харків’яни, які пережили тяжкі часи окупації, активісти ветеранського руху, спадкоємці фронтовиків, представники молодіжних громадських організацій та творча інтелігенція. Вони поділилися з присутніми своїми спогадами, світлинами, документами про початок війни, бої, про своїх батьків, які з перших днів війни пішли на фронт і не повернулися живими. Зібрання привітав директор Департаменту по роботі з громадськими об’єднаннями М. Сторін. У виконанні ведучого заходу, заслуженого артиста естрадного мистецтва України, Яна Харитонова прозвучали пісні воєнних років: «Пісня про Дніпро», «Пропавшие без вести», «Перемога», «Майский вальс», «Журавли» та ін.

Шаблоны для сайта