«Душа болит от жалости и скорби за всех людей…» — ці рядки лунали в Муніципальному центрі культурних ініціатив «Чичибабін-центр» 22 червня, в День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні.

     Про перший день війни згадували О. М. Оконевська, викладач Харківської середньої спеціалізованої музичної школи-інтернату, онука відомого педагога, вчителя СШ № 12, автора багатьох методичних розробок для вчителів Климентія Івановича Оконевського, який помер від голоду 24 червня 1942 р. під час окупації Харкова. Від виснаження помер і педагог Володимир Іванович Оскнер, батько письменниці, перекладачки І. В. Мельницької, авторки книг-спогадів про своє дитинство в окупованому місті: «Когда не было лета», «Как это все начиналось». У 2-му томі «Книги Скорботи» розміщені світлини відомих харків’ян, жертв окупації.

          17 червня 2021 р., напередодні 80-річчя нападу нацистської Німеччини на нашу країну і початку Другої світової війни з ініціативи Комітету ветеранів війни і Збройних Сил обласної ради ветеранів України на чолі з Анатолієм Петровичем Хіневичем, за участю ради Харківської міської організації ветеранів України в залі засідань Держпрому відбувся круглий стіл, присвячений Дню скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні та Міжнародному Дню вдів, започаткованому рішенням Генеральної Асамблеї ООН 21 грудня 2010 р., що відзначається 23 червня.

         Серед гостей «круглого столу»: ветерани і діти Другої світової війни, дружини і солдатські вдови, харків’яни, які пережили тяжкі часи окупації, активісти ветеранського руху, спадкоємці фронтовиків, представники молодіжних громадських організацій та творча інтелігенція. Вони поділилися з присутніми своїми спогадами, світлинами, документами про початок війни, бої, про своїх батьків, які з перших днів війни пішли на фронт і не повернулися живими. Зібрання привітав директор Департаменту по роботі з громадськими об’єднаннями М. Сторін. У виконанні ведучого заходу, заслуженого артиста естрадного мистецтва України, Яна Харитонова прозвучали пісні воєнних років: «Пісня про Дніпро», «Пропавшие без вести», «Перемога», «Майский вальс», «Журавли» та ін.

Шаблоны для сайта