Про це 19 січня під час брифінгу повідомив заступник директора Департаменту охорони здоров’я Харківської ОДА Геннадій Бондарчук.

За його інформацією, відповідно до Наказу Міністерства охорони здоров’я України від 11 січня 2021 року №19 для Харківської області розподілено 124300 експрес-тестів для визначення антигену коронавірусу SARS-CoV-2.

«Станом на сьогодні в область надійшов перший транш – 14000 «швидких» тестів, які використовуються в поліклініках та центрах первинної медико-санітарної допомоги, куди звертаються пацієнти з ознаками респіраторної хвороби. Якщо «швидкий» тест дає позитивний результат – проводиться ПЛР-дослідження», - зазначив Геннадій Бондарчук.

За його інформацією, саме цей механізм тестування є приводом для зменшення кількості ПЛР-досліджень, які проводяться у Харківській області.

Нагадаємо, на сьогодні в Харківській області зареєстровано 75365 випадків COVID-19, 63905 хворих одужало і 1280 осіб померло.

Прийом документів триватиме до 1 березня 2021 року. Про це повідомляють у Міністерстві освіти та науки України.

Документи подаються закладами вищої освіти, науковими установами, підприємствами України згідно з інструкцією

«З урахуванням складної санітарно-епідемічної ситуації в Україні та відповідних обмежень документи та роботи претендентів необхідно розміщувати в електронному вигляді, - зазначають у міністерстві. - Такі дії дадуть змогу структурному підрозділу МОН здійснити перевірку поданих документів за формальними ознаками та забезпечать дистанційне ознайомлення з документами членів комісії Міністерства освіти і науки України з відбору претендентів на здобуття Премії ВРУ молодим ученим, іменних стипендій ВРУ України для молодих учених – докторів наук та розгляду наукових звітів стипендіатів».

Церемонія відбулася біля Міністерства оборони України.

Було оголошено прізвища 51 захисника України, які загинули цього дня у 2015-2020 роках. Зокрема, вшанували пам’ять 48 військовослужбовців, полеглих під час оборони Донецького аеропорту. Після озвучування кожного прізвища воїни роти почесної варти били у дзвін та салютували зі стрілецької зброї. Володимир Зеленський поклав квіти до Пам’ятного дзвона.

Президент поспілкувався з родичами загиблих бійців.

«Українські воїни на фронті щодня доводять, що ні збройні провокації супротивника, ні люті морози не змусять їх відступити зі своєї землі. Кожного дня ми дякуємо їм за мирне небо над нашими містами та селами та згадуємо імена тих, хто загинув, захищаючи суверенітет і територіальну цілісність України. Маємо зробити все, щоб кількість імен, які лунають біля Пам’ятного дзвона, не збільшувалась, а в Україні нарешті запанував мир», – сказав Глава держави.

Насамперед це те, що розробка та затвердження відбуваються набагато швидше у відповідь на надзвичайну ситуацію в галузі охорони здоров’я, спричинену вірусом SARS-CoV–2.

«Зазвичай розробка вакцин триває багато років. Сьогодні ж, з урахуванням термінових потреб у вакцинах проти COVID-19, методи розробки вакцин змінюються завдяки безпрецедентним інвестиціям та науковому співробітництву. Концентрація досвіду, фінансування, політична підтримка, а також нові дослідження та технології дали змогу розробникам вакцин працювати швидше», - зазначають фахівці.

До прикладу, вакцину Pfizer/BioNTech вдалося так швидко розробити завдяки десятилітнім напрацюванням німецьких дослідників – д-ра Сахіни та д-ра Тюречі. Вони працювали над вакциною проти раку на основі технології mRNA. Винайдена ще в 2018 технологія стала підґрунтям для вакцини проти COVID-19.

Інший тип вакцин - інактивованої вакцини - був розроблений на основі попередніх досліджень та прототипах вакцин проти інфекційних вірусів SARS.

Президент України провів зустріч з діючою головою ОБСЄ, Міністеркою закордонних справ Швеції Анн Лінде.

На початку Глава держави привітав Анн Лінде зі вступом на посаду діючої голови ОБСЄ та зазначив, що співпраця з Організацією є дуже важливою для України та українців.

«Ми хочемо подякувати від України всім представникам місії ОБСЄ за те, що підтримуєте Україну, підтримуєте завжди наш суверенітет і нашу територіальну цілісність», – сказав він.

Володимир Зеленський подякував Анн Лінде за її позицію стосовно того, що завершення війни на Донбасі, дійсно, є пріоритетом, та окремо зазначив, що потрібно активно порушувати питання повернення тимчасово окупованого Криму. Саме з цією метою Україна ініціювала створення міжнародного майданчика під назвою «Кримська платформа».

Про це повідомляють на офіційному сайті Глави держави.

«Враховуючи появу в публічному просторі різних спекулятивних заяв щодо формування тарифів на рівні міст і сіл країни, а також безпідставні спроби окремих представників місцевої влади обґрунтувати перед суспільством додаткове зростання тарифів понад рівень, який уже викликає значні питання з точки зору справедливості, Глава держави доручає заступнику керівника Офісу Президента України Кирилу Тимошенку, відповідальному за регіональну політику, провести повний аудит наявних тарифів у місті Києві та в усіх областях України, зіставити ціноутворення за різні проміжки часу, а також отримати вичерпні роз’яснення від відповідних керівників на місцях щодо завищених тарифів та щодо тарифної політики в цілому. Передусім це стосується саме тарифів на опалення, побутовий газ та користування пасажирським транспортом.

Окрему увагу слід приділити таким специфічним непрозорим «тарифним проєктам» окремих очільників міст, як стягнення коштів за евакуацію авто, за користування загальнодоступними частинами громадського простору тощо.

За даними вірусологічної референс-лабораторії Центру громадського здоров’я України, 20 січня 2021 року (станом на 9:00) в Україні 1 172 038 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, із них 21 258 летальних, 900 749 пацієнтів одужало.

За добу зафіксовано 4 383 нових випадки. Загалом проведено 6 009 914 тестувань методом ПЛР.

Кількість захворювань в регіонах за добу:

Харківська область – 335 випадків;
м. Київ – 606 випадків;
Вінницька область – 178 випадків;
Волинська область – 103 випадки;
Дніпропетровська область – 157 випадків;
Донецька область – 208 випадків;
Житомирська область – 92 випадки;
Закарпатська область – 76 випадків;

Під час селекторної наради з керівниками РДА перша заступниця голови Харківської ОДА доручила надати жителям області детальні роз’яснення щодо можливостей ринку газу.

Вона нагадала, що в Харківській області послуги газопостачання надають компанії «Нафтогаз» та «Харківгаз Збут» - і споживачі мають змогу самостійно обрати, з якою з них скласти договір.

«Держава встановила верхню межу для ціни від будь-якого постачальника, а саме: 6,99 гривень за кубометр. Така ціна діятиме для споживання газу з 1 лютого до кінця опалювального сезону або карантину. Але держава не скасовує ринок і не відмовляється від цивілізованих правил формування ціни, які діють в усіх розвинених країнах. Тому в кожній громаді місцеві очільники мають донести до людей інформацію, які можливості щодо заміни постачальника реально існують», - сказала перша заступниця голови Харківської ОДА.

19 січня відбулась сесія Дворічанської селищної ради, під час якої останні 25 закладів освіти прийнято на баланс селищної ради.

Так, наразі всі 614 закладів освіти, які підлягали передачі, вже прийняті на баланс територіальних громад Харківської області.

Про це повідомили в Департаменті науки та освіти Харківської обласної державної адміністрації.

За інформацією директорки Департаменту науки і освіти Харківської ОДА Анжеліки Крутової, передача закладів у власність територіальних громад пов’язана зі змінами адміністративно-територіального устрою області та ліквідацією районних державних адміністрацій.

«Відтепер фінансування закладів освіти здійснюватиметься територіальними громадами, які безпосередньо отримуватимуть відповідні субвенції від держави», - пояснила Анжеліка Крутова.

За регіональною класифікацією лідерами залишаються Львівська, Харківська, а також Київська області.

Від старту програми банки-учасники видали 7957 кредитів на загальну суму 18,48 млрд грн. З них 11,6 млрд грн – рефінансування попередньо отриманих позик, 3  млрд грн підприємці отримали на капітальні інвестиції та 3,6 млрд грн – це антикризові кредити під 3%.

Найактивнішими учасниками програми є представники сільського господарства (54%), торгівлі та виробництва (18%) та промислового перероблення (16%).

«Щотижня ми фіксуємо позитивну динаміку програми. Так, за останні 7 днів банки-учасники підписали 279 договорів на 687 млн грн. Зокрема, 565 млн грн від загальної суми  укладених за останній тиждень угод складають угоди з рефінансування попередньо виданих кредитів», - прокоментував Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко.

Шаблоны для сайта