Олег Синєгубов розповів про ситуацію на Харківщині станом на 30 листопада

Знову під обстрілами Куп'янський район: окупанти протягом доби наносили артилерійські та ракетні удари, повідомив начальник Харківської ОВА Олег Синєгубов.

У Курилівській громаді внаслідок обстрілів горіли господарчі споруди, зруйновані дахи двох будинків, є влучання на території освітнього закладу. 

У Козачій Лопані, що в Харківському районі, обстріли росіян зруйнували 4 квартири багатоквартирного будинку. На щастя, жертв та постраждалих немає.

Під обстрілами залишається і Вовчанська громада. Цієї доби без постраждалих. 

Державні послуги для вартових інформаційної безпеки — на Гіді

З 30 листопада 1998 року увесь світ щороку відзначає Міжнародний день захисту інформації. Саме цього року було зафіксовано першу масову епідемію комп’ютерного хробака, після чого фахівці задумалися про необхідність комплексного підходу до забезпечення інформаційної безпеки.

З початку повномасштабного вторгнення тисячі українців також відчувають наслідки періодичних масованих кібератак на інформаційні ресурси нашої країни. 

У Лондоні Фундація Олени Зеленської розпочала збір коштів на відновлення лікарні в Ізюмі

У Лондоні відбулася презентація Фундації Олени Зеленської. Фундація займається найгострішими проблемами в Україні.

Її діяльність сфокусована на трьох напрямах: допомога у відбудові українських лікарень і забезпечення доступу кожної людини до медицини, відновлення навчального процесу, подолання гуманітарних проблем. Нині ініціатива активно шукає іноземних партнерів, охочих долучитися до допомоги Україні, та залучає кошти.

Презентацію відкрила ініціаторка створення Фундації – перша леді України Олена Зеленська. Вона наголосила на тому, що внесок Великої Британії у боротьбу України – неоціненний.

Паспортизація

Місто Харків і приміська зона, Богодухівський, Валківський, Зміївський, Золочівський, Липецький, Нововодолазький, Старосалтівський райони Харківської області стали першими в Україні адміністративними одиницями, у яких згідно постанови Всеукраїнського центрального виконавчого комітету і Ради народних комісарів УСРР проводилась паспортизація у визначені стислі терміни з 1 січня до 1 квітня 1933 року. Паспорти видавалися громадянам віком від 16 років, які постійно проживали у містах, селищах міського типу, робітничих селищах, а також працювали на транспорті, в радгоспах, на новобудовах у місцевостях, де запроваджувалась єдина паспортна система. Отримання новенької книжечки в темно-зеленій обкладинці з фотокарткою власника, яка заміняла купу особистих довідок, було чи не єдиним позитивом кампанії. Радянська влада з’ясувала, що велика кількість розкуркулених селян подалася до міст і влаштувалась на тимчасові робот. Тому держава «щоб очистити ці залюднені місця від куркульських, карних та інших антигромадських елементів, що ховаються», шляхом паспортизації вводила тотальний контроль населення. Проведення паспортизації та подальша робота паспортної системи покладалася на спеціально створені управління робітничо-селянської міліції при ОДПУ (об’єднаному Державному політичному управлінні) СРСР. У додатку до постанови Політбюро ЦК ВКП(б) «Про встановлення єдиної паспортної системи по Союзу РСР та обов’язковій прописці» від 16 грудня 1932 року, наводились категорії «неблагонадійних» громадян, видача паспортів яким була заборонена. Цей додаток включав куркулів та розкуркулених, осіб, які мешкали в Харкові або 50-кілометровій приміській зоні з 1930 року з метою особистого влаштування і не займались громадсько-корисною працею; відсторонених від служби в храмах служителів релігійних культів, а також осіб, позбавлених виборчих прав, колишніх засуджених, які повернулись після відбуття терміну покарання, перебіжчиків із-за кордону.

Як звернутися за екстреною медичною допомогою при відсутності електропостачання та зв’язку в умовах воєнного стану

Департамент охорони здоров’я ХОВА надає актуальні номери:

1. Набрати номер ☎️«103» з мобільного або стаціонарного телефону.

2. Набрати номери інших екстрених служб з мобільного або стаціонарного:

☎️ 112 – Центр громадської безпеки.

☎️ 101 – Пожежна охорона.

☎️ 102 – Поліція.

Олег Синєгубов розповів про ситуацію в області станом на 29 листопада

Окупанти продовжують наносити удари по Куп‘янщині. ​Є влучання у приватні домоволодіння, гаражі, автомобілі, виникли кілька пожеж. На щастя, без постраждалих.

Про це повідомив начальник Харківської ОВА Олег Синєгубов.

У Липецькій громаді Харківського району внаслідок обстрілу росіян також виникла пожежа господарчої споруди. 

В Ізюмському районі 40-річний чоловік отримав вибухову травму, наступивши на узбіччі дороги на вибухонебезпечний предмет. Стан постраждалого середній. 

«Вкотре просимо жителів не ходити лісосмугами, узбіччями, чагарниками. Це вкрай небезпечно», – наголосив очільник області.

Інформаційна блокада

Інформаційна блокада — одна із складових механізму штучного Голодомору. Заборона на правду стосувалась неупередженого обговорення теми, згадок про голод у листуванні, публікаціях. Кінцевою метою організаторів голоду було утаємничення від світу та самих українців злочинів Кремля і жорстоке покарання порушників.

Створенням блокади, розробкою і дотриманням її правил займався весь державний апарат. Безпосереднє виконання функцій контролю покладалося на органи міліції, Державного політичного управління (ДПУ). Поширеним напрямком роботи була боротьба з фотофіксацією злочинів режиму.

«Торгсин»

Відкриття мережі магазинів із вільного продажу харчових продуктів і промислових товарів в обмін на коштовності вважалося винаходом радянського керівництва для накопичення валюти на індустріалізацію. Але дуже скоро українці зіткнулись з підступністю більшовиків.

Офіційно оголошеною метою створення в 1931 р. магазинів Всесоюзного об’єднання «Торгсин» було обслуговування за валюту іноземців, які перебували на території СРСР. Досить швидко робота  торговельної мережі, яка з кожним днем збільшувалась, була зорієнтована на радянських громадян. Газети повідомляли, що у крамницях можна купити за доступними цінами продукти та товари в необмеженій кількості за іноземну валюту, золото старого карбування, лом побутового золота та перекази, що надійшли з-за кордону. Назва організації в оголошеннях містилася у напису «Торгсин СССР» і була абревіатурою російських слів: «Торговля с иностранцами Союза Советских Социалистических Республик». Вона не перекладалась і автоматично переносилась у рекламу українських видань. Виразності та динаміки зображенню додавала актуальна діагональ, схожа зі спрямованим вгору зростаючим графіком показників. Лаконічна форма напису, висвітлені внутрішні кути асиметричної заголовної літери «Т», прямий шрифт зробили «Торгсин» розпізнаваним і таким, що добре запам’ятовувався.

Перші філії в Україні були відкриті в містах Харкові, Києві, Одесі. На основі харківської філії виникли обласна контора і Всеукраїнська контора «Торгсин». Загальне керівництво належало Москві, яка планувала і збирала прибуток та вимагала розміщення крамниць у найкращих приміщеннях центральних районів міст і містечок.

На деокупованій Харківщині продовжують відновлювати дороги і мости

Після деокупанції населених пунктів регіону, фахівці ДП «Дороги Харківщини» обстежили стан шляхопроводів і мостів.

В результаті дій окупантів на Харківщині було знищено 24 мостові споруди. Ці об’єкти мають важливе значення для логістичного сполучення сіл та селищ із обласним і районними центрами.

Нині вдалося звести 10 переправ. Ще на 5 мостових спорудах тривають відновлювальні роботи.

Також триває робота з проектними організаціями щодо початку ремонту ще на 9 зруйнованих об’єктах.

Роботи над відновленням переправ ведуться цілодобово.

Запис на бета-тест заяви на шлюб на порталі Дія

У Мінцифрі повідомили, що спрощується процедура подання заяви про шлюб до 10 хвилин.

На порталі Дія можна буде подати заяву на реєстрацію шлюбу і одразу обрати місце та час, формат та зал, де пройде церемонія, а також додаткові послуги, які супроводжують захід.

Долучитися до бета-тесту послуги можуть українці, які:

- досягли 18 років;

- мають електронний підпис.

Будьте уважні: під час бета-тесту ваша заява проходить реальну реєстрацію, тож уважно підійдіть до вибору місця та часу.

Шаблоны для сайта