Сьогодні заступниця голови Харківської обласної ради Валерія Мураєва взяла участь в урочистому відкритті відреконструйованого корпусу дитячого навчального закладу №2 міста Змієва.

Роботи проводились в рамках Президентської програми «Велике будівництво».

«Я вітаю усіх з цим чудовим святом. Впевнена, що дітям сподобається знаходитись у цьому закладі, а батьки не перейматимуться за свою малечу, тому що умови тут дійсно достойні,- сказала Валерія Мураєва. - Вдячна усім, хто причетний до цієї великої справи. Спільними зусиллями громади, облдержадміністрації та обласної ради вдалося реалізувати цей проєкт. Завдяки відкриттю нового корпусу вдалося зменшити  чергу до дитячого садку. Робота ведеться хоча й поетапно, але системно. Впевнена, що крок за кроком нам вдасться справитися з усіма проблемами, які є в області. Ми будемо робити для цього все можливе».

За словами директорки ДНЗ Юлії Бондаренко, на відкриття нового корпусу чекали 11 років. До закладу ходять діти не лише зі Зміїва, але й з сусідніх населених пунктів. Зараз тут розмістяться чотири додаткові групи. Всього 100 дітлахів.

Це питання сьогодні обговорювали під час засідання постійної комісії з питань охорони здоров’я, материнства і дитинства.

У роботі комісії взяли участь перший заступник голови обласної ради Альберт Кононенко та заступниця голови обласної ради Тетяна Біловол.

Як повідомила заступник директора Департаменту економіки і міжнародних відносин ХОДА Ірина Коновалова, до Програми економічного і соціального розвитку Харківської області на 2021 рік по галузі охорони здоров’я додається 7 нових проєктів і коригується 10.

Також за словами Олександра Галацана, радника т.в.о. голови Харківської облдержадімінстрації, пропонується виділити 1,3 млн грн на завершення робіт по забезпеченню киснем Зміївської районної лікарні.

«За вимогами профільного міністерства, госпітальна база, яка виділена для роботи з пацієнтами, що захворіли на коронавірус, повинна бути забезпечена поточним киснем на 80%. Зміївська лікарня знаходиться у "першій хвилі" госпітальної бази. Для того, щоб вона відповідала вимогам держави по забезпеченню киснем, на сесії обласної ради в червні місяці, було виділено 2 млн грн. Все, що можна було зробити за ці гроші, було виконано. Зараз необхідно 1,3 млн грн для того, щоб завершити всі роботи і 150 ліжок медзакладу були забезпечені киснем», - сказав Олександр Галацан.

Мінцифри запустило платформу Дія Центр – онлайн-майданчик, що полегшить щоденну роботу Центрів надання адміністративних послуг.

Запуск Платформи Дія Центр у Міністерстві цифрової трансформації називають наступним кроком до сучасного держсервісу в кожному куточку України.

Зараз ключовою точкою доступу до держпослуг є ЦНАП. Лише за перше півріччя цього року українці отримали там понад 10 млн послуг.

«Кожен українець, який планує візит за адмінпослугою, вже зараз зможе на платформі сформувати маршрут до найближчого Центру, перевірити актуальний графік його роботи, доступні основні та додаткові послуги, а також оцінити якість обслуговування. Незабаром з’явиться довгоочікувана можливість — попередній запис до Центру онлайн. Ми плануємо запустити цю функцію у 2022 році та масштабувати на всі ЦНАПи в Україні, а їх вже понад 2,2 тис. точок. Це дозволить взагалі прибрати таке явище, як черги за держпослугами, з життя людей», — зазначила заступниця Міністра цифрової трансформації Людмила Рабчинська.

На платформі Дія Центр громадяни зможуть:

Про це домовились під час робочої наради 18 вересня.

Планується, що до робочої групи з питань організації трансплантологічної допомоги та її подальшого розвитку увійдуть представники профільних департаментів виконкому Харківської міськради та ХОДА, народні депутати, депутати обласної ради.

Нюанси процесу та проблематику трансплантології в регіоні обговорили на робочій нараді в Харківській ОДА 18 вересня. Участь у нараді взяла голова Харківської облради Тетяна Єгорова-Луценко, народні депутати України Оксана Дмитрієва та Вікторія Кінзбурська, заступник міністра охорони здоров’я України Дмитро Коваль, директор Департаменту охорони здоров’я ХОДА Максим Хаустов, а також керівники закладів охорони здоров’я Харківщини та ректор Харківського національного медичного університету Валерій Капусник.

Зокрема, Тетяна Єгорова-Луценко зазначила, що згідно зі статистичними даним, в Україні щороку потребують трансплантації різних органів близько 5 тисяч хворих, але, на жаль, більшість із них помирають, не дочекавшись операції.

Президент України Володимир Зеленський увів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони від 20 серпня 2021 року та затвердив Стратегічний оборонний бюлетень України.

Відповідний указ № 473/2021 Глава держави підписав 17 вересня.

Стратегічний оборонний бюлетень розроблено на підставі Стратегії національної безпеки України та Стратегії воєнної безпеки України. У підготовці документа брали участь представники Міністерства оборони, Генерального штабу ЗСУ, інших складових сил оборони, представники центральних органів виконавчої влади, наукових установ, громадських організацій. Також були залучені іноземні експерти (радники), зокрема Представництва НАТО в нашій країні.

У першій частині бюлетеня викладено підсумок оборонної реформи, яка реалізовувалася впродовж 2016-2020 років, та основні результати оборонного огляду, під час якого було здійснено оцінку стану та перспектив розвитку безпекового середовища й уперше розроблено опис майбутнього безпекового середовища до 2030 року. Також викладені проблеми функціонування сил оборони в умовах наявних і потенційних загроз.

У другій частині Стратегічного оборонного бюлетеня визначено основні напрями реалізації воєнної політики України, перспективну модель ЗСУ та інших складових сил оборони й вимоги до її побудови, основні спроможності сил оборони, яких необхідно досягти; викладено стратегічні цілі розвитку сил оборони на період до 2025 року, основні завдання та очікувані результати щодо їхнього досягнення.

216 з них – жителі Харківського району (179 – міста Харкова).

По 1 захворілому - у Чугуївському та Красноградському районах.

За добу одужало 105 хворих, померло – 2.

Усього по області зареєстровано 158033 лабораторно підтверджених випадків СOVID-19, з них 147822 хворих одужало, 3804 – померло.

Президент особисто вручив Максиму Крипаку нагороду під час урочистостей, які відбулися 17 вересня на арені НСК «Олімпійський» у Києві.

Відповідний указ Володимир Зеленський підписав напередодні.

«За визначні спортивні досягнення на XVI літніх Паралімпійських іграх у місті Токіо (Японія), виявлені самовідданість та волю до перемоги, утвердження міжнародного авторитету України постановляю:

Присвоїти звання Герой України з врученням ордена Держави Крипаку Максиму Сергійовичу — п’ятиразовому чемпіону, срібному та бронзовому призеру з плавання», - йдеться в указі Президента України.

Нанесення розмітки на відновлених дорогах відбувається у межах поточного та капітального ремонтів за Програмою Президента України Володимира Зеленського «Велике будівництво».

У Службі автомобільних доріг у Харківській області зазначили, що з початку року за рахунок експлуатаційного утримання розмітили 1262 км проїзної частини та оновили 137 пішохідних переходів.

Роботи проводяться на таких ділянках:

- М-03 Київ – Харків – Довжанський (Полтавський напрямок);

- М-18 Харків – Сімферополь – Алушта – Ялта та М-29 Харків – Красноград – Перещепине;

- М-18-1 під’їзд до аеропорту «Харків»;

- М-20 Харків – Щербаківка;

- Р-46 Харків – Охтирка;

- Р-78 Харків – Зміїв – Балаклія – Гороховатка;

535 з них – жителі Харківського району ( 475 – міста Харкова).

78 захворілих – з Чугуївського, 16 - Ізюмського, 11 - Богодухівського, 8 –  Куп’янського, 1 – Красноградського району.

За добу одужало 105 хворих, померло – 9.

Усього по області зареєстровано 156444 лабораторно підтверджених випадки СOVID-19, з них 147510 хворих одужало, 3783 – померло.

V Харківський міжнародний юридичний форум триватиме з 20 по 24 вересня. Головні локації – Навчально-бібліотечний комплекс і центральний корпус НЮУ імені Ярослава Мудрого.

20 вересня 2021 року о 09.00 у центральному корпусі Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого (вул. Пушкінська, 77) відбудеться Відкриття V Харківського міжнародного юридичного форуму.

Серед учасників заходу очікуються Перший заступник Голови Верховної Ради України Руслан Стефанчук, Голова Вищого антикорупційного суду України Олена Танасевич, в.о. директора Державного бюро розслідувань Олексій Сухачов, секретар Харківської міської ради Ігор Терехов, посол, координатор проєктів ОБСЄ в Україні Генрік Вілладсен та інші.

Цього року заплановано проведення шести панельних дискусій:

• «Захист економіки від впливу організованої злочинності»;

• «Бізнес і права людини: пошук стійких моделей»;

• «Україна – НАТО: від партнерства з розширеними можливостями до членства в альянсі»;

Шаблоны для сайта