19 березня

Паралімпійці Харківщини повертаються додому з 12 медалями

Про здобутки харківських спортсменів на ХІІ зимових Паралімпійських ігах, які проходили з 9 по 18 березня у Пхьончані, розповів заступник голови ХОДА Анатолій Бабічев під час прес-конференції 19 березня.

Він нагадав, що загалом у змаганнях взяли учать спортсмени з 49 країн світу, які змагалися у 6 видах спорту - біатлоні, кьорлінгу на візках, гірських лижах, лижних перегонах, следж-хокеї та пара-сноуборді.

Збірну команди України представляли 33 спортсмени, серед яких 10 помічників для атлетів з вадами зору, з 9 регіонів. Вони виступали у трьох видах спорту - біатлоні, пара-сноуборді  та лижних гонках. У загальному заліку наша збірна посіла 6 місце, завоювавши 7 золотих, 7 срібних та 8 бронзових медалей.

«Харківську область представляли 9 спортсменів, серед яких 4 гайдів-помічників. Вони здобули 12 медалей. Зокрема, 2 золоті медалі у біатлоні завоював Віталій Лук’яненко, Оксана Шишкова здобула 1 золоту, 2 срібні медалі у біатлоні, а також 1 золоту в естафеті, 1 срібну та 1 бронзову у лижних гонках. Людмила Ляшенко завоювала 2 бронзові медалі у біатлоні, 1 золоту в естафеті та 1 бронзову медаль у лижних гонках. 1 бронзову медаль у біатлоні та золото в естафеті отримав Юрій Уткін», - підсумував Анатолій Бабічев.

 

Всі вони отримають обласні грошові винагороди по поверненню додому: за перше місце - до 100 тис. грн., за друге - до 70 тис. грн., за 3 місце - до 50 тис. грн. Загалом спортсмени та їхні тренери отримають 1 млн 290 тис грн винагороди від області.

«Крім того, спортсмени отримають відзнаки від держави. Що стосується нашого внеску, то обласна адміністрація робить все можливе -  кошти виділяються і на розвиток галузі, і на підготовку спортсменів до змагань, і на відзначення їхніх досягнень», - зауважив заступник голови ХОДА.

За словами Дмитра Малафія, керівника обласного центру «Інваспорт», де готуються спортсмени, основна база для тренувань знаходиться у Львівській області. Підготовка до міжнародних змагань проходить переважно за кордоном - у Фінляндії, Польщі тощо.

«Обласна комунальна установа «Інваспорт» сьогодні фінансується у повному обсязі, у нас працюють висококваліфіковані фахівці, тому ми маємо можливість тренуватися у відповідних умовах та отримувати гідні результати», - зазначив Дмитро Малафій.

За його даними, на Паралімпійських іграх 2014 року нашу область представляли 8 спортсменів, які завоювали 12 нагород. Тому цьогорічний результат - 12 медалей на 5 спортсменів - є показником високого класу паралімпійців Харківщини.

20 березня, вдень, наші спортсмени прибувають до Києва у складі збірної, після чого їх зустрічатимуть на Харківщині.

Фото
Шаблоны для сайта