07 липня

Володимир Зеленський виступає за приєднання США до Нормандського формату

Це Глава держави сказав, відповідаючи на запитання журналістів на спільній пресконференції з Президентом Литви Гітанасом Наусєдою у Вільнюсі.

«Я вважаю, що процес заради процесу не працює. Ми бачимо гальмування в Нормандському форматі, і я про це відверто кажу. Тому я виступав за те, щоб приєдналися потужні країни, потужні геополітичні гравці, які можуть вплинути на Російську Федерацію, а це означає – і на закінчення війни в Україні. Тому я виступав за розширення Нормандського формату», – сказав Президент.

Він наголосив, що дійсно хотів би, щоб потужність такого стратегічного партнера, як США, допомогла Україні в закінченні війни на Донбасі.

Президент України зазначив, що формат мирного процесу також може бути змінений або створений паралельний переговорний формат, щоб не порушувати певні наявні домовленості всередині Нормандського формату.

При цьому, за словами Володимира Зеленського, головне – щоб такий переговорний формат був ефективним.

 

«Якщо Росія буде змушена нашими спільними зусиллями або погодиться завдяки нашій спільній дипломатичній роботі закінчити війну, то вона це зробить попри кількість доданих держав і форматів», – резюмував Президент України.

Джерело: https://kharkivoda.gov.ua/news/110374

Шаблоны для сайта