24 листопада

У Харківському національному університеті внутрішніх справ збудують майданчик спеціальної функціональної підготовки

Фінансування робіт передбачено в проєкті рішення обласної ради щодо змін до комплексної регіональної Програми забезпечення публічної безпеки та порядку та протидії злочинності на території Харківської області на 2020 – 2022 роки. Проєкт сьогодні, 24 листопада, узгодила постійна комісія з питань антикорупційної та регуляторної політики, законності, боротьби зі злочинністю, регламенту та місцевого самоврядування.  Крім цього, комісія розглянула низку проєктів рішень обласної ради, які будуть  винесені на розгляд сесії.

Як доповів директор Департаменту оборонної, мобілізаційної роботи та взаємодії з правоохоронними органами Харківської обласної державної адміністрації Олексій Максимов, на майданчику спеціальної функціональної підготовки будуть готувати працівників підрозділів Національної поліції та особового складу підрозділів територіальної оборони до дій в екстремальних умовах. Заходи у 2020 році не фінансувались, тому університет звернуся з проханням перенести виділення коштів на цей рік. Загальна сума фінансування з обласного бюджету складає 900 тис. грн. Від керівництва вишу отримані листи, якими гарантується виконання всіх необхідних робіт до кінця року.

 

Крім цього проєкт рішення обласної ради «Про внесення змін до комплексної регіональної Програми забезпечення публічної безпеки та порядку та протидії злочинності на території Харківської області на 2020 – 2022 роки, затвердженої рішенням обласної ради від 27 лютого 2020 року № 1199-VIІ (зі змінами)» передбачає виділення 1,2 млн грн на придбання сучасного криміналістичного обладнання, а саме: апаратно-програмного комплексу на базі хроматографа «Хроматек-Кристал 5000» та стереомікроскопу Leica серії S9D. Це обладнання буде використовувати Національний науковий центр «Інститут судових експертиз ім. Засл. проф. М.С. Бокаріуса», що дасть змогу якісно і швидко розв'язувати питання судової експертизи під час дослідження наркотичних засобів, психотропних речовин, прекурсорів та визначення давності виконання записів при дослідженні підробок в документах. Пропонується також, на первинні заходи по цим змінам на наступній сесії виділити 600 тис грн. 

«За 10 місяців 2021 року за постановами поліції Харківщини інститут ім.Бокаріуса зробив більш ніж 6 тис експертних досліджень, з них 2,3 тис. - експертизи наркотичних засобів та прекурсорів. Крім цього, зростає кількість судових експертиз, які призначаються правоохоронними органами у кримінальних провадженнях про підроблення документів, зокрема, підробки сертифікатів, які підтверджують вакцинацію проти гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», - пояснив Олексій Максимов.

Комісія також розглянула проєкт рішення обласної ради «Про внесення змін до Розподілу субвенції з обласного бюджету бюджетам сільських, селищних, міських територіальних громад на виконання доручень виборців депутатами обласної ради у 2021 році, затвердженого рішенням обласної ради від 10 червня 2021 року № 149-VIII (зі змінами)», проєкт рішення обласної ради «Про внесення змін до Положення про постійні комісії Харківської обласної ради, затвердженого рішенням обласної ради від 24 грудня 2020 року № 37-VІІІ (зі змінами)», та питання про погодження процедури визначення представника громадськості до складу поліцейської комісії Департаменту патрульної поліції Національної поліції України та  внесення змін до рішення обласної ради від 11 березня 2021 року № 133-VІII.

Шаблоны для сайта