Серед лікарень, яким придбають необхідну техніку, - Диспансер радіаційного захисту населення, ОКЛ та Обласний центр служби крові.

Необхідні зміни внесли до обласного бюджету під час пленарного засідання VII сесії Харківської обласної ради VIII скликання.

Так, область отримала додаткове фінансування з Держбюджету відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 21.07.2021 № 822-р «Деякі питання розподілу у 2021 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій».

Для медичних закладів області в цій субвенції передбачено понад 5 млн грн. Цим коштом планують закупити таке нове обладнання для лікарень:

- Для Обласного клінічного спеціалізованого диспансеру радіаційного захисту населення («чорнобильська лікарня»): 2 апарати ШВЛ; 3/6/12-канальний малогабаритний переносний електрокардіограф з програмним забезпеченням для аналізу ЕКГ; комп’ютерний спірограф; ехоенцефалограф; система аналізу газів крові.

Субвенція надійшла з державного бюджету. Відповідні зміни внесли до обласного бюджету під час сесії Харківської обласної ради 23 вересня.

«Загалом, згідно з постановою Кабінету Міністрів України обсяг державної субвенції на підтримку окремих закладів та заходів у системі охорони здоров’я Харківщини збільшено на майже 31,5 млн грн. Більша частина цієї суми – понад 28,5 млн грн спрямовується на реімбурсацію (відшкодування вартості) препаратів інсуліну та десмопресину під час забезпечення хворих на цукровий та нецукровий діабет. Разом із прийняттям субвенції до обласного бюджету ми затвердили її розподіл бюджетам територіальних громад. Тож гроші одразу підуть на місця - для забезпечення потреб пацієнтів», - відзначив заступник голови ХОДА Михайло Черняк.

За його інформацією, ще частина субвенції (близько 3 млн грн) спрямована на оплату поточних видатків деяких закладів охорони здоров’я.

«Це будинки дитини, заклади служби крові, медико-соціальні експертні комісії, бюро судмедекспертизи, база спецмедпостачання», - уточнив Черняк.

На придбання мультифункціональних спортивних майданчиків для територіальних громад Харківщини спрямували майже 81 млн грн.

Кошти виділили за рахунок субвенції з Державного бюджету. Будівництво спортмайданчиків проходитиме в межах програми «Здорова країна», ініційованої Президентом України Володимиром Зеленським. 

Як розповів начальник Управління у справах молоді та спорту Харківської ОДА Костянтин Ананченко, було відібрано 6 областей України, де планується розпочати облаштування спортивних майданчиків у 2021 році. Серед них: Луганська, Донецька, Запорізька, Полтавська, Дніпропетровська та Харківська (загальна кількість по Україні - 863 майданчика). 

На Харківщині побудують 202 спортивні об’єкти, з них 80 – у Харкові. Ще 7 – у Чугуївській громаді, по 6 – у Пісочинській і Лозівській, 5 – у Богодухівській.

По 4 – в Ізюмській, Шевченківській, Слобожанській, Валківській, Солоницівській, Безлюдівській громадах.

По 3 – у Височанській, Дергачівській, Люботинській, Золочівській, Красноградській, Вовчанській, Печенізькій, Малинівській, Балаклійській і Первомайській громадах.

Це люди з інвалідністю внаслідок війни ІІ групи з-поміж учасників АТО/ООС та члени сімей загиблих, внутрішньо переміщені особи, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України.

Таке рішення було прийнято під час чергового засідання сесії Харківської обласної ради, яке відбулось 23 вересня.

Питання щодо прийняття в обласний бюджет коштів субвенції з державного бюджету на виплату грошової компенсації за належні для отримання житлові приміщення, було винесено відповідно до розпоряджень КМУ від 16 червня 2021 р. №654-р та від 23 червня 2021 р. №687-р. Усього сума коштів субвенції складає 17,2 млн грн.

Як пояснили в Департаменті соціального захисту населення ХОДА, при надходженні коштів з державного бюджету вони будуть перераховані місцевими управліннями соціального захисту населення на особисті рахунки цих осіб. Протягом року громадяни можуть підбирати собі житло як в області, так і по всій Україні.

Кошти на це виділили на сесії Харківської облради 23 вересня за рахунок державної субвенції.

Так, комунальний заклад «Школа вищої спортивної майстерності» отримає понад 1,9 млн грн на спортивний інвентар.

Зокрема, буде придбано набір черевиків, комбінезонів і лез для шорт-треку; комплект суддівської системи для тхеквондо; велосипеди, штангу, комплект клинків, фехтувальні костюми, стіл для опорного стрибка, кімоно, черевики для фігурного катання та інше. 

Також 55 тис. грн отримає на леза для фігурного катання комунальний заклад Харківської обласної ради «Український східний центр Олімпійської підготовки із зимових видів спорту». 

Крім цього, майже 1,2 млн грн виділили на придбання комплекту системи інформаційних відеобордів для комунальної установи «Харківський обласний центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх».

Відповідне рішення підтримали депутати Харківської облради під час чергової сесії 23 вересня.

Кошти виділено на виконання заходів Програми розвитку культури, туризму та охорони нерухомої культурної спадщини Харківської області на 2019-2023 роки.

Зокрема, на фінансову підтримку театрів з виплати заробітної плати спрямують понад 15 млн грн, фiлармонiї, художнім і музичним колективам, ансамблям, концертним та цирковим організаціям спрямують понад 9 млн.

«Зазначених коштів вистачить на виплату заробітної плати до наступного пленарного засідання сесії Харківської обласної ради», - відзначили в Департаменті культури та туризму ХОДА.

Виплати будуть здійснені таким установам: ОКП «Харківський державний академічний театр ляльок ім. В.А. Афанасьєва», ОБЗ «Харківський державний академічний український драматичний театр ім. Т.Г. Шевченка», ОКЗ «Харківський академічний російський драматичний театр імені О. С. Пушкіна», ОКЗ «Харківський театр для дітей та юнацтва», ОКЗ «Харківський академічний театр музичної комедії», КП «Харківська обласна філармонія», ХОКП «Молодіжний академічний симфонічний оркестр "Слобожанський"», КП ХОР «Великий академічний Слобожанський ансамбль пісні і танцю».

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 21 квітня 2021 року № 403 для області передбачено субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам.

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 21 квітня 2021 року № 403 «Деякі питання надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на заходи, спрямовані на боротьбу з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, та її наслідками під час навчального процесу у закладах загальної середньої освіти» для області передбачено субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам на:

- придбання ноутбуків для педагогічних працівників комунальних закладів загальної середньої освіти та їх філій для організації дистанційного навчання, інших форм здобуття загальної середньої освіти з використанням технологій дистанційного навчання – 58 653,0 тис. грн (видатки розвитку).

- придбання засобів захисту, необхідних для організації протиепідемічних заходів під час проведення основної та додаткової сесій зовнішнього незалежного оцінювання у 2021 році 1 259,6 тис. грн (видатки споживання).

Про це під час сесії 23 вересня повідомив директор Департаменту ЖКГ та паливно-енергетичного комплексу ХОДА Сергій Магдисюк.

Він відзначив, що будівлю Чугуївського ліцею №2, де 19 вересня 2021 року сталася пожежа, побудували ще в 1940-х роках.

Вогонь пошкодив 500 кв. м, а саме: перекриття даху, спортивну залу, навчальні приміщення, систему опалення, меблі.

«У Чугуївській ТГ була проведена регіональна комісія з надзвичайних ситуацій, і ця пожежа була визнана як надзвичайна ситуація місцевого рівня. Обласною адміністрацією відразу після пожежі проведено нараду під керівництвом заступника голови ХОДА Михайла Харнама, на якій були напрацьовані шляхи щодо виходу з цієї ситуації. Нині проводиться експертиза щодо пошкодження несних конструкцій у результаті пожежі. Після цього буде розроблено технічне завдання, й на основі цього висновку розпочнеться робота з виготовлення проєктно-кошторисної документації», - зазначив Сергій Магдисюк.

656 з них – жителі Харківського району (567 – міста Харкова).

79 захворілих - з Чугуївського, 37 - Куп’янського, 34 - Ізюмського, 14 – Красноградського, 12 - Богодухівського, 7 - Лозівського  району.

За добу одужало 204 хворих, померло – 14.

Усього по області зареєстровано 160132 лабораторно підтверджених випадки СOVID-19, з них 148327 хворих одужало, 3846 – померло.

Сьогодні заступниця голови Харківської обласної ради Валерія Мураєва взяла участь в урочистому відкритті відреконструйованого корпусу дитячого навчального закладу №2 міста Змієва.

Роботи проводились в рамках Президентської програми «Велике будівництво».

«Я вітаю усіх з цим чудовим святом. Впевнена, що дітям сподобається знаходитись у цьому закладі, а батьки не перейматимуться за свою малечу, тому що умови тут дійсно достойні,- сказала Валерія Мураєва. - Вдячна усім, хто причетний до цієї великої справи. Спільними зусиллями громади, облдержадміністрації та обласної ради вдалося реалізувати цей проєкт. Завдяки відкриттю нового корпусу вдалося зменшити  чергу до дитячого садку. Робота ведеться хоча й поетапно, але системно. Впевнена, що крок за кроком нам вдасться справитися з усіма проблемами, які є в області. Ми будемо робити для цього все можливе».

За словами директорки ДНЗ Юлії Бондаренко, на відкриття нового корпусу чекали 11 років. До закладу ходять діти не лише зі Зміїва, але й з сусідніх населених пунктів. Зараз тут розмістяться чотири додаткові групи. Всього 100 дітлахів.

Шаблоны для сайта